„To bardzo uczy pokory”. Marcin Korcz o miłości i byciu „Przystojniaczkiem”
6 listopada, 2019
Przeżył wojnę, podając się za arystokratę. „Aryjskie papiery” poruszyły Baracka Obamę
7 listopada, 2019

Niepublikowane zdjęcia, rękopisy tekstów… „Nieznana historia” i album Queen

Historia najważniejszego zespołu w dziejach muzyki opowiadana zza kulis (fot. Queen Productions)

„Queen. Nieznana historia” Petera Hince’a, wieloletniego członka ekipy technicznej zespołu, uznawana jest za jedną z najlepszych opowieści o tej legendarnej grupie. Autor książki, która wraca do księgarń, zabiera fanów za kulisy, na scenę i do studyjnego zacisza. Temu wznowieniu towarzyszy też absolutna premiera wyjątkowego albumu, zatytułowanego „Skarby Queen”. To wzbogacona o niepublikowane fotografie, zdjęcia rękopisów i ujęcia zza kulis opowieść o niesamowicie utalentowanych i popularnych muzykach. Album opatrzony został wstępem Briana Maya i Rogera Taylora.

Zdjęcia z pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej zespołu, fotografie z tras koncertowych i z nagrań w studiu, bilety na koncerty, okładki zagranicznych wydań, a nawet rzadka gra planszowa o tematyce wyścigów konnych promująca nową płytę. Wszystko to układa się w historię jednego z największych zespołów w dziejach muzyki, który bił wszelkie rekordy. To zarówno fascynujące początki, okres największej popularności, odejścia ikony i tego, co działo się później – wszystko opowiedziane obrazami.

Z kolei Peter Hince snuje opowieść o Queen, którego nie znają słuchacze, rzuca zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury’ego, Briana Maya i ich kolegów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające poza zwyczajną biografię. „Queen. Nieznana historia” opowiada zarówno o najlepszych występach zespołu, o relacjach między członkami grupy, wspólnych przeżyciach, jak i o decyzji o odejściu z ekipy.

Queen to jeden z największych zespołów w historii muzyki. Bił wszelkie rekordy, jak chociażby najliczniejsza widownia na płatnym koncercie, najwięcej tygodni na liście przebojów, status głównej gwiazdy na największym festiwalu w historii. Do tego wyprzedane trasy, podbój list przebojów i pasmo olbrzymich sukcesów przez niemal 50 lat. Setki milionów sprzedanych na całym świecie albumów, singli i wydawnictw wideo.

Wśród nagród i wyróżnień zespołu powtarzają się tytuły: „Najlepszy zespół”, „Najlepsza płyta”, „Najlepszy singiel”, „Najlepszy teledysk” i „Najlepsza grupa koncertowa”. W 2001 roku przyjęto Queen w poczet Rock and Roll Rock of Fame, rok później zespół otrzymał własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. W 2018 roku film „Bohemian Rhapsody” stał się najpopularniejszą muzyczną biografią w historii kina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *