Duszny świat i pragnienie wolności. Dramat „Hedda Gabler” w Teatrze Narodowym
10 maja, 2019
Z ziemi polskiej do włoskiej. „Słodki koniec dnia” o sile słowa i pasji życia
10 maja, 2019

Więcej niż na pierwszy rzut oka. „Krótka historia jednego zdjęcia”, a raczej 130

To książka dla ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć więcej, niż widać na pierwszy rzut oka (fot. mat. pras.)

Tu każde zdjęcie ma swoją historię, która potrafi być zaskakująca i zmusza do myślenia. Ilustrują one mniej lub bardziej znane wydarzenia i postaci, które pokazane zostały z zupełnie innej strony. Publikowane dotąd na fanpage’u „Krótka historia jednego zdjęcia”, czyli jednej z najbardziej inspirujących stron na Facebooku, którą śledzi i komentuje 100 tysięcy osób, doczekały się niezwykłej książki. Znalazło się w niej ponad 130 najciekawszych z nich, a także nieznane historie, jakie się za nimi kryją.

Te fotografie skrywają niezwykłe fakty. Ta książka pozwala zajrzeć na drugi i trzeci plan po to, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat. Jak choćby to z okładki… Rozbawiony tłum na ulicach Nowego Jorku. Widać, że mężczyźni świetnie się bawią. Tymczasem na gzymsie wieżowca stoi samobójca. Kim jest i dlaczego atmosfera na ulicy jest tak radosna, skoro za chwilę może skoczyć człowiek?

Inne przedstawia marynarza całującego pielęgniarkę na amerykańskiej ulicy w dzień zakończenia wojny. Wzruszająca scena w dzień amerykańskiego triumfu. To romantyczne zdjęcie stało się kultowe, a po latach zostało ogłoszone symbolem molestowania kobiet. To książka dla ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *