Duszny świat i pragnienie wolności. Dramat „Hedda Gabler” w Teatrze Narodowym
10 maja, 2019
Z ziemi polskiej do włoskiej. „Słodki koniec dnia” o sile słowa i pasji życia
10 maja, 2019

Więcej niż na pierwszy rzut oka. „Krótka historia jednego zdjęcia”, a raczej 130

To książka dla ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć więcej, niż widać na pierwszy rzut oka (fot. mat. pras.)

Tu każde zdjęcie ma swoją historię, która potrafi być zaskakująca i zmusza do myślenia. Ilustrują one mniej lub bardziej znane wydarzenia i postaci, które pokazane zostały z zupełnie innej strony. Publikowane dotąd na fanpage’u „Krótka historia jednego zdjęcia”, czyli jednej z najbardziej inspirujących stron na Facebooku, którą śledzi i komentuje 100 tysięcy osób, doczekały się niezwykłej książki. Znalazło się w niej ponad 130 najciekawszych z nich, a także nieznane historie, jakie się za nimi kryją.

Te fotografie skrywają niezwykłe fakty. Ta książka pozwala zajrzeć na drugi i trzeci plan po to, by odkryć, że nieświadomy fotograf był świadkiem niezwykłego zdarzenia lub uwiecznił osobę, która po latach zmieniła świat. Jak choćby to z okładki… Rozbawiony tłum na ulicach Nowego Jorku. Widać, że mężczyźni świetnie się bawią. Tymczasem na gzymsie wieżowca stoi samobójca. Kim jest i dlaczego atmosfera na ulicy jest tak radosna, skoro za chwilę może skoczyć człowiek?

Inne przedstawia marynarza całującego pielęgniarkę na amerykańskiej ulicy w dzień zakończenia wojny. Wzruszająca scena w dzień amerykańskiego triumfu. To romantyczne zdjęcie stało się kultowe, a po latach zostało ogłoszone symbolem molestowania kobiet. To książka dla ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *