Gwiazdy, które szturmem zdobyły rynek muzyczny. A jak wyglądały ich „Debiuty”?
2 kwietnia, 2020
Emocje i stan umysłu po #metoo. Debiutancka powieść „Prawdziwe życie” to dynamit
4 kwietnia, 2020

„Tego ci nie powiedziałam”. Miłość i poświęcenie w czasach wojennej zawieruchy

Książka Kelly Rimmer tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w 50 tysiącach egzemplarzy (fot. mat. pras.)

To inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności. Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością, Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka „Tego ci nie powiedziałam” uświadamia czytelnikom, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca. Ta książka to bestseller „New York Timesa”, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 50 tysiącach egzemplarzy.

Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu.

Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice, Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *