Świetne kreacje aktorskie i nagradzany debiut reżyserski. „Babyteeth” już w kinach
7 sierpnia, 2020
„Śniegu już nigdy nie będzie” Szumowskiej i Englerta polskim kandydatem do Oscara
10 sierpnia, 2020

Spektakle, koncert i taniec. 10. Królewskie Arkady Sztuki na Zamku w Warszawie

Królewskie Arkady Sztuki 2020 odbywają się już po raz 10. (fot. mat. pras.)

Siedem różnych występów, w trakcie których można zapoznać się z twórczością artystów teatru i muzyki, prezentujących swój kunszt. To wszystko możliwe jest dzięki Królewskim Arkadom Sztuki, czyli festiwalu artystycznemu, realizowanemu jest przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku. Poszczególne występy w aktualnym programie zaaranżowano w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego oraz Ogrodów Zamkowych Zamku Królewskiego. Wydarzenie potrwa do 29 sierpnia.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noe, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl „Płonące laski 4”, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści będą wykonywali urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów. Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypominają o wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Walny Teatr w ramach Królewskich Arkad Sztuki wystawił spektakl „Noe” (fot. mat. pras.)

10. edycja wydarzenia

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły, m.in. koncert „Anna Serafińska Chopin Trio” w wariacjach jazzowych oraz orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju. Ponadto recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *