To, co najlepsze, przychodzi niespodziewanie. „Włoskie wakacje” już w kinach
7 sierpnia, 2020
Spektakle, koncert i taniec. 10. Królewskie Arkady Sztuki na Zamku w Warszawie
8 sierpnia, 2020

Świetne kreacje aktorskie i nagradzany debiut reżyserski. „Babyteeth” już w kinach

To pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób (fot. mat. pras.)

Rewelacja ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. „Babyteeth” to pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Film ze świetnymi kreacjami Elizy Scanlen i Toby Wallace’a to wielokrotnie nagradzany debiut reżyserski Shannon Murphy. 

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Eliza Scalen, 20-letnia Australijka, znana z serialu „Ostre przedmioty” i „Małych kobietek” Grety Gerwig udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

(fot. mat. pras.)

Reżyserka o odtwórcach głównych ról

– Poświęciliśmy castingowi wiele uwagi. Balans pomiędzy młodszymi i starszymi aktorami musiał być właściwy, aby świat i rodzina wydawały się autentyczne – mówi Shannon Murphy. Jak dodaje, „przez całe życie otacza się aktorami, którzy jej zdaniem są nietuzinkowi, nietypowi i oferują o wiele głębszą, nieprzewidywalną i intelektualną interpretację granej przez siebie roli”. – Według mnie Ben stanowi kwintesencję tego rodzaju aktorstwa. Uznałam, że Essie i Ben jako para tworzyliby inspirujące połączenie, skrzące się jak dobrze rozbuchany ogień. Wiedziałam, że zawsze chcieli razem zagrać, ale nie dostali takiej możliwości – podkreśla reżyserka.

– Eliza to prawdziwy kameleon. Milla to postać, która od momentu, kiedy ją poznajemy nieustannie się zmienia. Eksperymentuje i próbuje odkryć, kim jest, a równocześnie wydaje się nieprzeciętnie mądra i opanowana jak na swój wiek i w obliczu kryzysu egzystencjalnego – zauważa Murphy. – I Toby Wallace – czwarte skrzypce w naszym kwartecie smyczkowym. Gra Mosesa, a transformacja jaką przeszedł na potrzeby filmu jest niesamowita. Ma ponadprzeciętną intuicję i nigdy nie przestaje grać. Dzięki temu Moses jest na zmianę uczuciowy, dziki i chaotyczny, zabawny i osamotniony – podsumowuje reżyserka filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *