Poruszająca opowieść o losie młodego uchodźcy. Dokument „Przeżyć” już w kinach
18 marca, 2022
Przyjaciółka królowej Elżbiety II i powierniczka jej siostry. Życie „Damy dworu”
21 marca, 2022

Rapująca powieść Doroty Masłowskiej na dużym ekranie. „Inni ludzie” już w kinach

W główną postać filmu wcielił się Jacek Beler (fot. mat. pras.)

To hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator. Film „Inni ludzie”, który jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aleksandry Terpińskiej, to adaptacja powieści Doroty Masłowskiej o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się m.in. Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Marek Kalita i Beata Kawka.

Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką na blokowisku, snując wizję kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich. 

„Inni ludzie” w nowatorski i bezkompromisowy sposób prowadzą widzów przez świat głównych bohaterów – współczesną Warszawę, Polskę. Towarzyszy im hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się mantrą i osią narracji.

Nagrodzony w Tallinnie i Gdyni

Film miał swoją międzynarodową premierę na 25. Tallinn Black Nights Film Festival, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI przyznaną przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych. Wcześniej dostał trzy indywidualne nagrody na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – za debiut reżyserski (Aleksandra Terpińska), główną rolę męską (Jacek Beler) oraz montaż (Magdalena Chowańska).

Obraz jest debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej, za który została uhonorowana Paszportem Polityki 2021 w kategorii Film – „za boleśnie prowokacyjne spojrzenie na złożoną polską rzeczywistość, za pasję i odwagę łamania gatunkowych stereotypów oraz wybitne umiejętności reżyserskie”. Producentkami „Innych ludzi” są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek z firmy Madants, a partnerami: francuska firma Alcatraz Films, Film Produkcja, Moderator Inwestycje i Abstraction Plan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *