„Powrót do tamtych dni”. Wyjątkowy list miłosny do lat 90. nie na VHS, ale w kinach
10 grudnia, 2021
Śmiech jedyną szlachetną postacią. „Rewizor. Komedia w pięciu aktach” w Dramatycznym
10 grudnia, 2021

Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. „Biały potok” w kinach

Marcina Dorocińskiego nagrodzono za tę rolę na festiwalu w Koszalinie (fot. mat. pras.)

To komedia pomyłek o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. Bohaterami filmu są Ewa i Michał – w tych rolach Julia Wyszyńska i Marcin Dorociński, którego uhonorowanego za tę kreację nagrodą dla Najlepszego Aktora na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Obraz „Biały Potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego zdobył tam też Nagrodę Publiczności. W drugą parę – Kasię i Bartka wcielają się Agnieszka Dulęba-Kasza i Dobromir Dymecki.

Michał i Ewa prowadzą stateczne życie, podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z problemami finansowymi. Niespodziewanie, podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem…

Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta, mnożąc zabawne sytuacje aż do finału, który okaże się szansą na uratowanie obydwu małżeństw. Czy wszyscy z niej skorzystają?

Obsada i twórcy filmu

W pozostałych rolach wystąpili: Zbigniew Antoniewicz, Sebastian Pawlak, Cezary Pawłowski, Janusz Łagodziński, Marcin Trzęsowski, Łukasz Bzura, Tadeusz Loba i Patryk Makowski.

Autorami scenariusza są: Michał Grzybowski i Tomasz Walesiak. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Skalski, za montaż – Ireneusz Grzyb, za dźwięk – Artur Walaszczyk, za muzykę – Marcin Mirowski, a za scenografię – Tomasz Walesiak. Kierownictwo produkcji sprawowała Maria Leźnicka, a producentami „Białego potoku” są: Magdalena Borowiec, Tatiana Matysiak i Daria Zienowicz z firmy SQUARE film studio w koprodukcji z Telewizją Polską.

1 Komentarz

  1. Dominika pisze:

    Film trzymający w napięciu, wreszcie coś innego, świeżego. Bialy potok jest filmem w stylu filmów Woodego Allena więc idealny dla fanów wielkiego mistrza kina. Nie dziwi mnie zupełnie nagroda publiczności oraz nagrody dla Marcina Dorocińskiego oraz dla Julii Wyszyńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *