Koncerty, recitale i festiwale. Odkrywaj muzykę poważną w 16 polskich miastach
15 stycznia, 2024
Teatralne crime story. „Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie” w Studio
19 stycznia, 2024

Oto globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich. Nowy film twórców „Nietykalnych”

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z błyskotliwą komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm. W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina – Noémie Merlant i Mathieu Amalric. „Będzie lepiej” portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę. Olivier Nakache i Éric Toledano swoim niezwykle ciepłym i dają więc nadzieję „Będzie lepiej” tak potrzebną wszystkim na początek roku.

Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.

„Będzie lepiej” trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość. Dają też wiarę w zasypującą podziały solidarność, bo nawet z najgorszej opresji uratować może przecież globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *