„Miłość dopada nas w zaułku jak złoczyńca”. Katarzyna Herman w teatrze i w życiu
13 lutego, 2019
Obłędna mieszanka humoru i grozy. Powieść „Dni bez końca” zachwyca i szokuje
13 lutego, 2019

Od „starożytnych wizyt obcych” po „nowy ład światowy”. Teorie spiskowe w pigułce

Autor „Tajemnej historii świata” przedstawia to, co uchodzi za skrupulatnie skrywaną część dziejów (fot. wikipedia.org)

Od wydarzeń opisanych w Starym Testamencie po zniknięcie samolotu MH 370 Malaysia Airlines. Autor „Tajemnej historii świata” przedstawia to, co uchodzi za skrupulatnie skrywaną część dziejów. Rzetelnie, ale i z błyskotliwym dowcipem dokumentuje najciekawsze, alternatywne wersje tajemniczych wydarzeń, zestawiając je z oficjalnymi wersjami historii ludzkości. Od zarania cywilizacji do XXI wieku, od teorii na temat obcych ingerujących w rozwój starożytnych kultur po „nowy ład światowy”. W swojej książce Nick Redfern docieka, jak często to co wiemy, nie jest tym, co moglibyśmy albo powinniśmy wiedzieć.

Oficjalna historia ludzkości – ile z niej to prawda, a ile fikcja? Ile ważnych faktów ona zataja, ile przekłamuje? Czy mamy wierzyć w oficjalne wersje wydarzeń, nawet gdy są sprzeczne z relacjami świadków i dowodami naukowymi? A w ogóle kto tak naprawdę sprawuje dziś nad nami władzę?

Nick Redfern rzetelnie, choć niekiedy z przymrużeniem oka, dokumentuje najciekawsze alternatywne wersje tajemniczych wydarzeń, które nurtują zarówno sceptyków, jak i marzycieli. Przygląda się zagadkom z początków rodzaju ludzkiego, spiskom tajnych bractw i stowarzyszeń, lotom UFO, inwigilacji społeczeństw przez współczesne rządy i badaniom nad kontrolą umysłów. Docieka, ile jest prawdy w pogłoskach o tajemniczych „czarnych śmigłowcach”, bierze pod lupę ustawę Patriot Act, doniesienia o światowej akcji mikroczipowania i rewelacje Snowdena. Decyzję, czy mamy tu do czynienia z utajonymi pokładami rzeczywistości, czy wytworami fantazji, pozostawia do uznania czytelnika.

O autorze

Nick Redfern urodził się w 1964 roku w Wielkiej Brytanii. Jest dziennikarzem, pracował m.in. dla „Daily Express” i „People” oraz autorem trzydziestu książek o teoriach spiskowych i niewyjaśnionych zagadkach. Wystąpił w ponad siedemdziesięciu programach telewizyjnych poświęconych tajemnicom historii, w tym „America’s Book of Secrets” w History Channel, „Paranatural” w Geographic Channel i „Fields of Fear” w Space Channel. Obecnie mieszka w Dallas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *