Trójkąt tęsknot, ambicji i żądz. Premiera „Księdza Marka” w Muzeum Historii Polski
22 marca, 2024
Wielka historia przez pryzmat losów bohaterów. Film „Czerwone maki” w kinach
5 kwietnia, 2024

Nowa inscenizacja musicalowego hitu. „Jesus Christ Superstar” w Operze Lubelskiej

To dzieło, które trudno zaklasyfikować – nazywane jest musicalem albo rock operą. Od swojej premiery w 1971 r. wzbudza sensację. Spektakl „Jesus Christ Superstar” opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa, widzianym oczami jego zwolenników i przeciwników. W każdym kraju, w którym go wystawiano, w role Jezusa, Judasza i Marii Magdaleny wcielały się największe osobowości sceniczne i gwiazdy muzyki. O sile oddziaływania musicalu świadczy fakt, że poszczególne utwory, np. „Heaven On Their Minds” czy „I Don’t Know How To Love Him” – funkcjonują także poza spektaklem, żyją własnym życiem i są dobrze znane nawet osobom, które nigdy nie oglądały „Jesus Christ Superstar”. Inscenizacja Opery Lubelskiej, którą od 23 marca można oglądać w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – powstała w reżyserii Tomasza Mana. Kierownictwo muzyczne objął Ruben Silva. W obsadzie spektaklu znalazły się gwiazdy polskich scen musicalowych i operowych oraz soliści, chór, balet i orkiestra Opery Lubelskiej. Jej mecenasem jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

W spektaklu występują: Tomasz Bulzak, Marcin Zagrodnik, Patryk Pawlak (Jezus), Adam Pstrowski, Jakub Gąska (Judasz), Magdalena Łoś-Wojcieszek, Dorota Szostak-Gąska (Maria Magdalena), Tomasz Rak, Patrycjusz Sokołowski (Poncjusz Piłat), Dariusz Machej, Alan Sobkowicz (Kajfasz), Karol Paweł Gronek, Artur Buczak, Kamil Dominiak (Annasz), Arkadiusz Borzdyński, Dominik Rybiałek (Szymon Zelota), Kamil Olczyk, Kamil Dominiak (Król Herod)  i Michał Dudkowski, Kamil Król (Piotr) oraz chór, balet i orkiestra Opery Lubelskiej pod dyrekcją Rubena Silvy.

Za reżyserię odpowiada Tomasz Man, za kierownictwo muzyczne – Ruben Silva, a za przekład – Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski. Choreografia: Iwona Runowska, scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man, wizualizacje, plakat, grafiki: Zuzanna Piekarska, asystent reżysera: Patryk Pawlak, asystent dyrygenta: Łukasz Sidoruk i asystent choreografa: Roman Kamiński. Wystawiane w porozumieniu z The Really Useful Group Ltd.

Bilety online: https://operalubelska.interticket.pl/program/jesus-christ-superstar-9150

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *