„Bez tego w ogóle sobie nie wyobrażam życia”. Piotr Machalica o teatrze, muzyce i…
4 marca, 2020
Tak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna młodzież. „Sala samobójców. Hejter”
6 marca, 2020

Światowy hit powraca po raz piąty. „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa

Teatr Rampa już po raz piąty powraca do rock musicalu „Jesus Christ Superstar” (fot. mat. pras.)

Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w najdrobniejszym szczególe choreografia. To wszystko sprawia, że inscenizacja musicalu „Jesus Christ Superstar” autorstwa Jakuba Wociala i Santiego Bello zachwyca wizualnie, porusza do głębi i skłania do refleksji. Ta światowej sławy rock opera już po raz piąty z rzędu gości na deskach warszawskiego Teatru Rampa, co czyni ją sezonowym hitem granym tylko przed Świętami Wielkanocnymi, tym razem od 5 marca do 8 kwietnia. W obsadzie pojawią się nowe twarze i nowe głosy, co na pewno szybko dostrzeże wierna publiczność, która co roku tak licznie wypełnia teatralną widownię.

Warszawska premiera legendarnego musicalu „Jesus Christ Superstar” odbyła się w Teatrze Rampa wiosną 2016 roku. Krytycy z miejsca okrzyknęli ją sukcesem artystycznym, zachwycając się umiejętnościami wokalnymi i choreograficznymi wykonawców. Kolejne lata grania sprawiły,
że spektakl ewoluował jeszcze na poziomie artystycznym, obsadowym oraz inscenizacyjnym. Wszystko to za sprawą Jakuba Wociala, który wspólnie z choreografem Santiago Bello wyreżyserowali tę kultową rock operę.

Wszystkie  utwory wykonywane są w przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach aktorów musicalowych młodego pokolenia. W tegorocznej inscenizacji pojawią się nowi wykonawcy: Maciej Podgórzak w roli Jezusa, Łukasz Mazurek na zmianę z Maciejem Pawlakiem w roli Judasza oraz Wiktoria Białecka w roli Marii Magdaleny. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy. Warto poznać klasykę rockowego musicalu w jednej z najwyżej ocenianych polskich inscenizacji.    

(fot. mat. pras.)

Twórcy i obsada

Muzyka to oczywiście Andrew Lloyda Webbera, a autorem libretta jest Tim Rice. Za inscenizację i reżyserię odpowiadają wspólnie Jakub Wocial i Santiago Bello, scenografia to Dorota Sabak, a kierownictwo muzyczne – Jan Stokłosa.

W obsadzie znaleźli się – w roli Jezusa: Jakub Wocial/Maciej Podgórzak, Judasza: Łukasz Mazurek/Maciej Pawlak/ Jerzy Gmurzyński, Marii Magdaleny: Natalia Piotrowska/Wiktoria Białecka, Piłata: Maciej Nerkowski/Andrzej Danieluk/Paweł Erdman, Kajfasza: Paweł Tucholski/Paweł Erdman, Piotra: Maciej Pawlak/Jakub Szyperski, Szymona: Przemysław Niedzielski/Arkadiusz Borzdyński, Heroda: Daniel Zawadzki, Annasza: Agnieszka Fajlahuer, Kapłanki: Brygida Turowska, Przeznaczenia: Dominika Łakomska/Marta Wardyńska oraz Nadziei: Aleksandra Gotowicka. Ponadto zespół tancerzy: Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Patryk Gładyś, Michał Cyran, Robert Tondera i Jarosław Zawadzki.

(fot. mat. pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *