Humanistyczna love story o zagubionych duszach. Film „Opadające liście” w kinach
9 lutego, 2024
Pokonała wiele granic w realizacji swojej sztuki. Biografia artystki Sary Lipskiej
14 lutego, 2024

Melodramat o bliskości i godzeniu się z przeszłością. „Dobrzy nieznajomi” w kinach

W rolach głównych występują: Andrew Scott i Paul Mescal (fot. mat. pras.)

Po spotkaniu z tajemniczym sąsiadem scenarzysta Adam niespodziewanie trafia do rodzinnego domu, w którym odkrywa, że zmarli rodzice nadal żyją. Obraz „Dobrzy nieznajomi” to dramat fantasy w reżyserii Andrew Haigha. W rolach głównych występują: Andrew Scott, Paul Mescal, Jamie Bell oraz Claire Foy. Film zdobył nominację do Złotych Globów (Najlepszy aktor w dramacie – Andrew Scott), a przede wszystkim aż pięć do Nagród BAFTA: Najlepszy film brytyjski (Andrew Haigh), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Claire Foy), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Mescal), Najlepszy reżyser (Andrew Haigh) i Najlepszy scenariusz adaptowany (Andrew Haigh). W Polsce obraz był prezentowany podczas festiwalu ENERGACamerimage w Toruniu w Konkursie Głównym. Autorem zdjęć do filmu jest Jamie Ramsay.

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości.

W pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *