Lekka opowieść o ciężkich problemach. Węgierskie „Najgorsze wiersze świata” w kinach
4 września, 2020
13 duetów na 30-lecie pracy artystycznej. Oto płyta „Renata Przemyk i Mężczyźni”
4 września, 2020

„Jestem Taka Sama”. Nowa jubileuszowa płyta Anny Jurksztowicz z okazji 35-lecia

Nowy krążek Anny Jurksztowicz zawiera łącznie 14 premierowych kompozycji (fot. mat. pras.)

Zarówno singiel „Kochanie, ja nie wiem” jak i pozostałe utwory to klimatyczny, muzyczny zbiór oddający charakter i osobowość Anny Jurksztowicz. Niesie on pasję dojrzałej, ale wciąż pełnej energii kobiety, która dzieli się swoim talentem i wrażliwością, a jako autorka wybranych tekstów – osobistymi refleksjami. Album „Jestem Taka Sama” przygotowany został z okazji 35-lecia pracy artystycznej artystki. Płyta stanowi syntezę jej muzycznych poszukiwań łączących pop, jazz i nastrojowe klimaty.

Tworząc swój jubileuszowy krążek w gronie kompozytorów i instrumentalistów Anna Jurksztowicz proponuje płytę nastrojową i różnorodną gatunkowo. Adresuje ją zarówno do wiernych fanów, jak i do nowej publiczności, która ceni subtelny klimat i pozytywną nutę popu. Pierwszy singiel z tego wydawnictwa to piosenka z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego pt. „Kochanie, ja nie wiem”.

Krążek powstawał w składzie profesjonalnych twórców i zawiera łącznie 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego, Patrycji Kosiarkiewicz i samej Anny Jurksztowicz. W jednym z utworów artyści sięgnęli po klasyczny tekst sonetu z tomiku „Kwiaty zła” francuskiego poety Charlesa Baudelaire’a. W partiach recytowanych można usłyszeć jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzeja Seweryna. Wokalnie zaś Annie Jurksztowicz towarzyszy także wspomniany Andrzej Piaseczny i Krzysztof Napiórkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *