Geniusz wyobraźni i prekursor pop-artu. Wystawa Władysława Hasiora w Galerii Opera
19 grudnia, 2019
Kolekcja naszej historii. Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie znów otwarte
20 grudnia, 2019

Ile warte jest życie, gdy słowa są warte miliony? Film „Kod Dedala” już w kinach

Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w bunkrze, by pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii (fot. mat. pras.)

Inspirowany jest kulisami wydania „Inferno” Dana Browna obraz, to wciągające i trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem. W pełnym zwrotów akcji filmie „Kod Dedala” dziewięciu tłumaczy z całego świata zostaje zamkniętych w odosobnionym miejscu. W luksusowym bunkrze mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Dzięki temu udaje się uniknąć piractwa, a książka może zarobić 250 milionów dolarów. Jedną z zamkniętych osób jest rosyjska tłumaczka, w którą wciela się Olga Kurylenko, a także gwiazda serialu „The End of the F***ing World” – Alex Lawther. Film uważany jest za jedną z najbardziej zaskakujących historii tego roku.

Dziewięciu tłumaczy z całego świata zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady zaczynają budzić frustracje.

Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, każdy ma motyw a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub… jego.

Olga Kurylenko w filmie „Kod Dedala” (fot. mat. pras.)

Gwiazdorska obsada

Kurylenko gra rolę tajemniczej rosyjskiej tłumaczki Kateriny Anisinovej, zafascynowanej twórczością autora bestsellerowej powieści, którą ma przełożyć na ojczysty język. Czy kobieta ma coś na sumieniu? Z kolei Lawther wciela się w rolę brytyjskiego tłumacza, dla którego praca marzeń okazuje się więzieniem.

W pozostałych rolach wystąpili, znany z filmów:„Oni” i „Dalida” – Riccardo Scamarcio,  Lambert Wilson („Mamy 2 mamy”) oraz Frédéric Chau („Za jakie grzechy dobry Boże?”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *