„Złodziejaszki” potrafią skraść serce. Laureat Złotej Palmy 2018 w kinach
22 marca, 2019
Jak żyć z piętnem ojca nazisty?„Dzieci Hitlera” po raz pierwszy przemówiły
24 marca, 2019

Cudze oczy zawsze patrzą na was. Nowy kryminał – „Ślepiec” od Maxa Czornyja

Max Czornyj to jeden z najciekawszych polskich autorów kryminałów (fot. mat. pras.)

Bestialstwo zbrodni i presja opinii publicznej napędzają akcję do zawrotnego tempa. „Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć” – czytamy w „Ślepcu”, najnowszym kryminale autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił listy bestsellerów. Max Czornyj po raz kolejny udowadnia, że nie stało się to przez przypadek. Choć zadebiutował w październiku 2017 roku, to natychmiast zdobył serca czytelników i recenzentów. Ma na koncie serię mrocznych kryminałów z komisarzem Erykiem Deryło: „Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta” i thriller psychologiczny „Najszczęśliwsza”. Polecały go m.in. Katarzyna Puzyńska, Katarzyna Bonda i Magda Stachula.

W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości. Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert, młody profiler, który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Langer i Rembert tworzą szczególny duet, razem stawiając czoła seryjnemu mordercy.

Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu, kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kto będzie kolejną ofiarą?

O autorze

Max Czornyj to adwokat i autor kryminałów. Pochodzi z Lublina, gdzie cały czas mieszka. Jego rodzina ma korzenie ukraińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami. Tam pracował w kancelarii adwokackiej i skutecznie zaszczepił się w tamtejszym klimacie.

Pasjonuje go broń czarno prochowa: rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *