Gwiazdy, które szturmem zdobyły rynek muzyczny. A jak wyglądały ich „Debiuty”?
2 kwietnia, 2020
Emocje i stan umysłu po #metoo. Debiutancka powieść „Prawdziwe życie” to dynamit
4 kwietnia, 2020

„Tego ci nie powiedziałam”. Miłość i poświęcenie w czasach wojennej zawieruchy

Książka Kelly Rimmer tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w 50 tysiącach egzemplarzy (fot. mat. pras.)

To inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności. Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością, Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka „Tego ci nie powiedziałam” uświadamia czytelnikom, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca. Ta książka to bestseller „New York Timesa”, który w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 50 tysiącach egzemplarzy.

Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu.

Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice, Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *