Świetne kreacje aktorskie i nagradzany debiut reżyserski. „Babyteeth” już w kinach
7 sierpnia, 2020
„Śniegu już nigdy nie będzie” Szumowskiej i Englerta polskim kandydatem do Oscara
10 sierpnia, 2020

Spektakle, koncert i taniec. 10. Królewskie Arkady Sztuki na Zamku w Warszawie

Królewskie Arkady Sztuki 2020 odbywają się już po raz 10. (fot. mat. pras.)

Siedem różnych występów, w trakcie których można zapoznać się z twórczością artystów teatru i muzyki, prezentujących swój kunszt. To wszystko możliwe jest dzięki Królewskim Arkadom Sztuki, czyli festiwalu artystycznemu, realizowanemu jest przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku. Poszczególne występy w aktualnym programie zaaranżowano w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego oraz Ogrodów Zamkowych Zamku Królewskiego. Wydarzenie potrwa do 29 sierpnia.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noe, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl „Płonące laski 4”, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści będą wykonywali urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów. Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypominają o wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Walny Teatr w ramach Królewskich Arkad Sztuki wystawił spektakl „Noe” (fot. mat. pras.)

10. edycja wydarzenia

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły, m.in. koncert „Anna Serafińska Chopin Trio” w wariacjach jazzowych oraz orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju. Ponadto recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *