Życie młodej dziewczyny w cieniu Holocaustu. Nowe wydanie „Dziennika Reni Spiegel”
20 października, 2020
Opowieść o artystce i fenomenie jej postaci. Biografia „Tove Jansson. Mama Muminków”
21 października, 2020

Jak zachować niezależność i pozostać sobą. „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z…”

Ta książka to osobista, szczera i bezkompromisowa opowieść Wojciecha Manna (fot. mat. pras.)

Wojciech Mann długo dał się namawiać na tę rozmowę. Kiedy wreszcie się zgodził, nikt nie spodziewał się, że w trakcie prac nad książką w jego życiu nastąpi rewolucja i po 55 latach pracy opuści ukochaną radiową Trójkę, by zacząć kolejną przygodę – w Radiu Nowy Świat. „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską to osobista, szczera i bezkompromisowa opowieść o tym, jak zachować niezależność i pozostać sobą w każdych okolicznościach, bez zadęcia, z przymrużeniem oka i na luzie.

– Kiedy wreszcie udało nam się namówić Wojciecha Manna na rozmowę rzekę, nie spodziewałam się, że w efekcie powstanie książka tak zaskakująca. Odsłonił przed swoja rozmówczynią – Katarzyną Kubisiowską – mniej znane oblicze. Wojciecha Manna – ojca, męża, przyjaciela. Dowiedziałam się, jakie lektury go kształtowały i co myśli o współczesnym świecie. Wiele tajemnic pewnie zachował dla siebie. Całość dowcipnie komentują zdjęcia jego syna – Marcina Manna – podkreśla redaktorka Dorota Gruszka.

– Niepowtarzalne poczucie humoru i charyzma sprawiają, że kolejne pokolenia słuchaczy z niecierpliwością czekają na początek kolejnej audycji. „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską” to książka, w której opowieści o życiu zawodowym przeplatają się z życiem prywatnym. Dziennikarz i ojciec. Osobowość telewizyjna i mąż. Pisarz i przyjaciel. Wojciech Mann, jakiego jeszcze nie znacie – dodaje promotorka Anna Kędzierska.

Wojciech Mann i Katarzyna Kubisiowska (fot. Marcin Mann/Józef Gałka)

O autorce

Katarzyna Kubisiowska to dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Absolwentka filmoznawstwa UJ. Współautorka książek „Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon” oraz „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych”.

Autorka książek „Rak po polsku”, biografii Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym” i biografii Danuty Szaflarskiej „Grać, aby żyć”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *