„Stewardesy. Cała prawda o lataniu”. Wybierz się tym razem w podróż do ich świata
12 stycznia, 2021
„8000 zimą”. O wspinaniu się na najwyższe szczyty w najzimniejszej porze roku
16 stycznia, 2021

Jak poczuć się pewnie, gdy tracisz grunt pod nogami? Praktyczny poradnik „Na luzie”

Jak krok po kroku radzić sobie z trudnymi sytuacjami? (fot. pixnio.com)

Optymizm, poczucie wdzięczności i akceptacja nic nie kosztują, a mogą znacząco poprawić jakość życia. W książce „Na luzie. Jak sobie radzić ze stresem i nie zamartwiać się na zapas” znajduje się wiele zmieniających życie porad oraz zabarwionych humorem instrukcji, a także mnóstwo zabawnych, zapadających w pamięć anegdotek, dzięki którym można nauczyć się, jak wrzucić na luz i nie zwariować w tym zmiennym, stresującym świecie. To także praktyczny poradnik, który uczy, jak poczuć się pewnie, gdy na skutek lęku traci się grunt pod nogami. Autor dr Brian King tłumaczy mechanizm, który pozwala odróżnić prawdziwy strach (wymagający reakcji – najczęściej szybkiej) i lęk (który często nie jest realny, powstaje jedynie w naszej głowie i wpływa na nas destrukcyjnie). Uświadamiając sobie nasze emocje, możemy zacząć nad nimi pracować, a w konsekwencji łatwiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Ludzie chcą wiedzieć, jak szczęśliwiej żyć, a ja wyjaśniam, że powinni się nauczyć radzić sobie ze stresem. Ta umiejętność oraz podniesienie własnej wytrzymałości to prosta odpowiedź, ale niełatwa do wprowadzenia w życie mówi dr King. Ten neurolog, psycholog i komik, przedstawia praktyczne techniki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i ćwiczenia bardziej pozytywnego myślenia. Szczegółowo objaśnia zjawisko stresu, tłumaczy, czym on jest, skąd się bierze, a także jaki ma wpływ na cały organizm. Techniki dr Briana Kinga pomagają zmienić sposób myślenia, uczą, jak budować wytrzymałość i odporność na stresujące sytuacje.

Autor dogłębnie analizuje przyczyny i przejawy stresu, zwracając przy tym uwagę na źródła lęku, niepewności, negatywnego nastawienia i przyczyny tłumienia emocji. Pokazuje, jak wszystkie te zagadnienia łączą się w większą całość. Z tych rozważań można dowiedzieć się, dlaczego negatywne emocje i stres prowadzą do zaburzeń lękowych, depresji, nadciśnienia, otyłości, uzależnień oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

O autorze

Brian King jest z wykształcenia doktorem neurologii i psychologiem. Od dekady podróżuje po świecie jako komik i wykładowca. Za dnia prowadzi seminaria dla tysięcy słuchaczy z całego kraju, podczas których opowiada o psychologii pozytywnej i korzyściach zdrowotnych. Nocami teorie przekuwa w praktykę, występując w klubach komediowych.

Swoją przygodę ze stand-upem zaczął w 2009 roku w rejonie zatoki San Francisco i od tego czasu setki razy rozbawiał publiczność w różnych zakątkach świata. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Teksańskim, magisterskie na Uniwersytecie Nowoorleańskim, a następnie zrobił doktorat na Bowling Green State University. Jest autorem książki „The Laughing Cure”. Pochodzi z Nowego Jorku, a obecnie prowadzi życie w drodze, regularnie podróżując z partnerką Sarah oraz kilkuletnią córką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *