„8 tysięcy metrów ponad marzeniami”. Zrozumieć tych, którzy próbują zdobyć górę
Sierpień 7, 2018
Niepodległość, Chopin i Paderewski. Czas na 14. Festiwal „Chopin i jego Europa”
Sierpień 9, 2018

„Bestia, bóg i linia” prosto z Azji i Pacyfiku. Wystawa o potrzebie określania siebie

Wystawa w MSN poświęcona jest regionowi Azji i Pacyfiku (fot. mat. pras.)

Kwestie wymiany idei, eksploatacji surowców i upolitycznienia religii w regionie Azji i Pacyfiku. Nowa wystawa „Bestia, bóg i linia” w Muzeum nad Wisłą jest zaproszeniem do spojrzenia na współczesność z perspektywy Wschodu. Nie takiego z naszych zachodnich wyobrażeń pełnych mitologizacji, ale realnego rejonu, gdzie toczą się ważne debaty i rodzą się nowe idee przyszłości. Ekspozycję, którą wspólnie przygotowały Para Site, Dhaka Art Summit oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, można oglądać do 7 października.

Na wystawie Azja i Pacyfik są pokazane w chwili globalnej niewiadomej i skruszenia obowiązującego przez stulecia ładu zachodniego. Artyści stawiają więc odważne pytania i wnikliwie badają nową, fragmentaryczną rzeczywistość. Można zobaczyć tam dzieła ponad 50 twórców pochodzących m.in. z Bangladeszu, Filipin, Australii, Kambodży, Wietnamu, Indii czy Madagaskaru. Są wśród nich obrazy, fotografie grafiki i instalacje stworzone przy pomocy różnych technik i materiałów, m.in. tkanin, drewna, atlasów i map historycznych.

(fot. mat. pras.)

 

Organizatorami wystawy „Bestia, bóg i linia” są Para Site, Dhaka Art Summit oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wystawa miała swoją premierę w Bangladeszu podczas Dhaka Art Summit w lutym 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *