Gdyby nie jego strzały, nie byłoby Finlandii. „Biały snajper” nie miał sobie równych
6 sierpnia, 2018
„Bestia, bóg i linia” prosto z Azji i Pacyfiku. Wystawa o potrzebie określania siebie
8 sierpnia, 2018

„8 tysięcy metrów ponad marzeniami”. Zrozumieć tych, którzy próbują zdobyć górę

K2 pozostaje celem wielu wspinaczy górskich (fot. wikipedia.org)

Uczestniczył w wielu wyprawach w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu czy Baruntse. Rafał Fronia zdobył też Gaszerbruma II i Lhotse. Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zachwyciły tysiące czytelników. W książce „Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” opowiada o miłości do gór i granicach tej niebezpiecznej pasji.

Wspomnienia himalaisty potrafią przenieść czytelnika na szczyty ośmiotysięczników bez wychodzenia z domu. Można poczuć klimat groźnych wypraw, gdzie często przy dotkliwym mrozie i przerażającym wietrze alpiniści walczą o życie. Dlatego „Anatomia góry” to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika górskich wędrówek.

W książce autor podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe szczyty są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują się na nie wdrapać. Nie brakuje w niej pełnych emocji relacji z wypraw w Andy, Pamir, Himalaje i Karakorum. Rafał Fronia opisuje szaleńcze przygody, tragedie i sukcesy. Wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.

O autorze

Rafał Fronia to jedna z najbardziej barwnych postaci himalaizmu w Polsce. Maratończyk i podróżnik, który przetrwał wybuch wulkanu. Zasłynął dzięki dziennikom z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *