Polska animacja dla całej rodziny. „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” już w kinach
18 listopada, 2022
Ogrodniczka, członkini ruchu oporu i siostra legendy świata mody. Książka „Miss Dior”
22 listopada, 2022

Wyprawa w głąb siebie. Premiera kinowa filmu „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”

W głównej roli występuje Daniel Giménez Cacho (fot. mat. pras.)

To widowiskowy i frapujący doświadczeniem obraz opowiadający intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego i cenionego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Wyrusza on na epicką wyprawę w głąb siebie, aby pogodzić się ze swoją tożsamością, przeszłością i teraźniejszością. W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. „Bardo, fałszywa kronika garści prawd” to najnowszy film Alejandro G. Iñárritu, pięciokrotnego laureata nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Obraz został nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego, który na 30. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE otrzymał Srebrną Żabę. Autorami scenariusza są Iñárritu i Nicolása Giacobone, a za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero oraz kostiumografka Anna Terrazas. Film po premierze kinowej będzie dostępny na platformie Netflix (od 16 grudnia).

Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *