„Ich dzieci popełniły samobójstwo”. Wieczór nad Czarnym Jeziorem
28 stycznia, 2018
„Sztuka Wicekrólestwa Peru”. Taki skarb zdarza się raz w życiu
2 marca, 2018

Powrót kultowej rock-opery. „Jesus Christ Superstar” w Rampie

W rolę Jezusa wciela się Jakub Wocial (mat. pras.)

Znakomite wokale, dynamiczna akcja i dopracowana w najdrobniejszym szczególe choreografia. Tego polscy fani musicali nie mogą przegapić! Legendarny musical „Jesus Christ Superstar” w koncertowej wersji powraca na deski warszawskiego Teatru Rampa. Wszystkie utwory w polskich przekładach w interpretacji znakomitych młodych wokalistów poruszają najgłębsze emocje i zachęcają do odnalezienia osobistego przesłania.

Dzieło Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a jest legendą sceny muzycznej. To rewolucyjna wręcz ewangelia dla pokolenia Dzieci Kwiatów odczytana w duchu przełomu lat 60. i 70. XX wieku i kultury hipisowskiej. Webber i Rice stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach młodzieżowego idola. „Jesus Christ Superstar” stał się tym samym jednym z największych przebojów w historii światowego teatru muzycznego. Niezwykłą popularność tego tytułu do dzisiaj podtrzymują liczne wystawienia na całym świecie.

Teatr Rampa dorzuca swoją skromną cegiełkę, proponując inscenizację koncertową tego rockowego musicalu. Autorska inscenizacja, której premiera odbyła się 18 marca 2016 roku odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród widzów, jak i recenzentów. Fabuła spektaklu, osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa, przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający, a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali, jak i gestów oraz tańca wykonawców.

Aktorzy z Rampy i nie tylko

To kolejny już powrót do tego tytułu, który można śmiało nazwać już sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Świętami Wielkanocnymi. W tym roku będą to aż 23 spektakle grane niemal przez cały marzec, od 2 do 28 marca.

Tak jak w przypadku poprzednich produkcji musicalowych, tak również teraz miejscowym aktorom towarzyszyć będą zaangażowani artyści. W rolach głównych wystąpią Jakub Wocial jako Jezus, Sebastian Machalski jako Judasz i Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, znani już widzom m.in. ze znakomitych wykonań przebojów Queen w przeboju „Rapsodia z demonem”. Reżyserują Wocial i Santiago Bello, który jest też autorem choreografii, a artystom towarzyszyć będzie grająca na żywo orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *