„Różne odcienie improwizacji”. 7. edycja Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach
6 lipca, 2019
„Jeśli uczyć się miłości, to tylko od wilków…”. Powrót powieści Marii Nurowskiej
9 lipca, 2019

Poruszająca opowieść o sile kobiet. Debiutancka „Tajemnica Pauliny Hoffmann”

Ta książka to debiut literacki hiszpańskiej autorki młodego pokolenia Carmen Romerro Dorr (fot. mat. pras.)

Nazistowski Berlin i piekło z udziałem czerwonoarmistów. „Tajemnica Pauliny Hoffmann” to debiut literacki hiszpańskiej autorki młodego pokolenia Carmen Romerro Dorr. Jej powieść to krzyk i szept, fikcja i rzeczywistość, wszystkie sprzeczności wpisane w życie kobiety wczoraj, dziś i zawsze. „Fascynująca historia o walce, miłości, lęku, popełnianych błędach i poznawaniu samego siebie” – zauważa Ester Aguado z pisma „Woman”.

Paulina Hoffmann wychowuje się w piekle nazistowskiego Berlina, jednak prawdziwy koszmar zaczyna się wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Ucieczka do Madrytu, burzliwa młodość, nieoczekiwane małżeństwo, a przede wszystkim wielka miłość, jaką obdarzy dzieci i jedyną wnuczkę Alicię, nadadzą sens jej życiu.

Wiele lat później Alicia wybiera się w samotną podróż do Berlina, żeby zanurzyć się w przeszłości i odkryć ostatni sekret Pauliny, która sama zdecydowała o własnym losie mimo ukrywanych przez lata tragicznych wspomnień.

O autorce

Carmen Romero Dorr to absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Madryckim. Od początku kariery zawodowej związana z literaturą, najpierw jako dziennikarka kulturalna, a potem szefowa działu komunikacji wydawnictwa Ediciones B, gdzie obecnie pracuje jako redaktorka w dziale literatury hiszpańskojęzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *