Chroń kobietę, która nie ma prawa żyć. „Wołyński gambit” trzyma w napięciu
6 lipca, 2019
Poruszająca opowieść o sile kobiet. Debiutancka „Tajemnica Pauliny Hoffmann”
8 lipca, 2019

„Różne odcienie improwizacji”. 7. edycja Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach

Festiwalowe koncerty odbywać się będą w ogrodach, na czterech niezależnych scenach (fot. mat. pras.)

Muzyka klasyczna, jazzowa, tradycyjna i folkowa w różnych improwizacjach wybrzmi podczas Festiwalu Strefa Ciszy, który organizowany jest w Łazienkach Królewskich. Koncerty odbywać się będą w ogrodach, na czterech niezależnych scenach: Czerwonej przy Trou Madame, Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Pomarańczowej przy Wodozbiorze i Żółtej przy Starej Kordegardzie. Tegoroczna, siódma edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Różne odcienie improwizacji” i obejmuje trzy weekendy lipca: 6-7, 13-14 oraz 20-21. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a koncerty rozpoczynać się będą o pełnych godzinach między 10.00 a 17.30.

Wśród artystów znaleźli się m.in. Marcin Olak, Wojciech Pulcyn, Jan Emil Młynarski, Emil Miszka, Olena Yeremienko, Emilia Raiter, Barbara Derlak i Sebastian Wielądek, Morpheus Saxophone Quartet, Dance of Fire oraz Duet Fragile. Na Scenie Opowiadaczy przy Świątyni Sybilli zaprezentowane zostaną ponadto baśnie, opowieści i gawędy z czterech stron świata, wzbogacone improwizacjami zainspirowanymi muzyką tradycyjną.

Głównym punktem festiwalu będą sobotnie koncerty na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. 6 lipca 2019 r. o godz. 19.00 wystąpi Orkiestra Czasów Zarazy. Artyści, pod kierownictwem Pawła Iwaszkiewicza, wykonają polską muzykę taneczną z XVIII w., którą fascynował się i opracowywał Georg Philipp Telemann. 13 lipca 2019 r. o godz. 19.00 wybrzmią standardy muzyki rozrywkowej w żywiołowych aranżacjach Piotra Wróbla, który poprowadzi zespół Brassfederacja. 20 lipca 2019 r. o godz. 19.00 usłyszeć można będzie jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, solistę i kameralistę występującego na najważniejszych estradach Europy, Marcina Zdunika, który wraz z wokalistką Żanetą Sławińską wykona pieśni polskie we własnych aranżacjach „na głos nieklasyczny i wiolonczelę improwizującą”.

Muzykowanie dla najmłodszych

Podczas festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (sobota, niedziela – godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00). Doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy.

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. W soboty na Scenie Otwartej przy Wodozbiorze (Scena Pomarańczowa) amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *