To osobista biografia twórcy pana Sułka. Jacek Janczarski widziany oczami córki
27 lutego, 2024
Komediowy hit z gwiazdami francuskiego kina. „Teść na teściów” na dużym ekranie
8 marca, 2024

Pełna skandali historia wizjonera o niezwykłym stylu. Biografia „Książe Modigliani”

To fascynujący portret, oparty na rzetelnej dokumentacji i rygorystycznie wierny prawdzie historycznej (fot. mat. pras.)

To powieść biograficzna, poświęcona sylwetce wybitnego artysty – Amedeo Modiglianiego. Interesująca historia, pełna skandali oraz burzliwych losów artysty. Dzieła przedstawiające indywidualny styl wizjonera, charakteryzujący się postaciami kobiet o nienaturalnie długich szyjach i pociągłych twarzach stały się symbolem Modiglianiego, którego obrazy i rzeźby wraz z biegiem czasu zyskały na popularności. Stały się jednymi z najbardziej pożądanych arcydzieł na światowym rynku sztuki. Książka „Książe Modigliani” autorstwa Angelo Longoni – zachwyca scenografią i wartkimi dialogami. Pozwala czytelnikom i czytelniczkom wczuć się w skomplikowaną naturę i niezwykły świat artysty nieustannie walczącego ze swoimi demonami, wrażliwego, nieśmiałego, nieprzeniknionego, ale zawsze potrafiącego znaleźć odwagę, by żyć pełnią życia…

Na kartach tej powieści poznajemy niezwykłego malarza Amedea Modiglianiego i stajemy się świadkami jego wielkich namiętności. Widzimy szczególną więź łączącą go z matką, śledzimy walkę z nawracającą chorobą i podziwiamy ogromną wolę życia. Razem z nim przeżywamy pierwsze zachwyty i miłości. W Paryżu spotykamy Picassa i Soutine’a, zwiedzamy tajemnicze zaułki i słynne kabarety, zakochujemy się do szaleństwa w każdej z  muz Modiglianiego: Annie Achmatowej, Beatrice Hastings, Kiki de Montparnasse i Jeanne Hébuterne.

Angelo Longoni, ujmując nas żywymi dialogami oraz barwną scenografią, ukazuje postać artysty nieustannie walczącego ze swoimi demonami, wrażliwego, nieśmiałego, nieprzeniknionego, ale zawsze potrafiącego znaleźć odwagę, by żyć, będąc o krok od śmierci. Wir emocji wciąga nas w wyjątkowe losy jednego z najbardziej zagadkowych artystów wszech czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *