„La serva padrona” w Teatrze Królewskim. Nowa premiera Polskiej Opery Królewskiej
4 lipca, 2020
Umiała kochać jak mało kto. „Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu”
8 lipca, 2020

Największe skandale w historii Polski. „Wielkie miłości, romanse, zazdrości”

Henryk Sienkiewicz i Maria Skłodowska-Curie (fot. wikipedia.org)

Niezwykli mężczyźni i piękne kobiety. Szalone uczucia, nikczemne zdrady, skandale i prawdziwa miłość, w dodatku tak dziwna, że budząca niedowierzanie. Towarzyszą nam od zawsze, ale bywają szczególnie interesujące w przypadku ludzi nietuzinkowych, zwłaszcza tak znanych jak: Tadeusz Kościuszko, Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz, Maria Skłodowska-Curie czy Stanisław Wyspiański. Tymi właśnie osobami i ich życiem intymnym zajął się Andrzej Zieliński w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobiety i największe skandale w historii Polski”.

Czy wiesz, że Tadeusz Kościuszko wciąż się zakochiwał, nieszczęśliwie lokując swoje uczucia? Do czego posuwała się żona i muza Jana Matejki, by zmusić go do ulegania swoim zadziwiającym zachciankom? Dlaczego w krakowskim klasztorze karmelitanek więziono nieszczęsną Barbarę Ubryk? Zdarzenie, które mogłoby uchodzić za zwyczajne może w średniowieczu, lecz przecież nie w drugiej połowie XIX wieku!

Upiorne problemy małżeńskie Henryka Sienkiewicza, głośny paryski skandal z Marią Skłodowską-Curie w roli głównej i dziwna, a przecież urocza miłość Stanisława Wyspiańskiego do kobiety, którą jego przyjaciele nazywali straszną babą. To wszystko można znaleźć w najnowszej książce Andrzeja Zielińskiego.

O autorze

Andrzej Zieliński to dziennikarz i historyk, autor licznych książek poświęconych zagadkowym i kontrowersyjnym epizodom historii Polski. Należą to nich takie bestsellery jak: „Skandaliści w koronach”, „Sarmaci, katolicy, zwycięzcy” oraz „Żony, kochanki, damy, intrygantki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *