Na taki sukces czekaliśmy! Paweł Pawlikowski z nagrodą za reżyserię w Cannes
20 maja, 2018
Anegdoty o znanych i lubianych. Zuzanny Łapickiej „Dodaj do znajomych”
22 maja, 2018

Najciekawsze i najważniejsze polskie książki. Tydzień z literaturą w Poznaniu

Festiwal Fabuły organizuje Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (fot. mat. pras.)

Ewa Winnicka, Cezary Łazarewicz, Marcin Wicha, Anna Cieplak czy Wojciech Jagielski znaleźli się wśród gości tegorocznej edycji Festiwalu Fabuły. Organizowana co dwa lata impreza gromadzi autorów najciekawszych i najważniejszych książek prozatorskich wydawanych w Polsce, przedstawicieli różnych poetyk, pokoleń oraz światopoglądów. Festiwal organizowany przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu potrwa do 27 maja.

Tegoroczna edycja pyta o transformację ustrojową dopiero niedawno opisaną przez młodsze pokolenie humanistów oraz wskazuje na odradzający się gatunek reportażu historycznego. Podkreśla również rosnące znaczenie ilustratorów oraz promuje debiutantów.

Dla odwiedzających Centrum Kultury Zamek w Poznaniu to także okazja, by posłuchać dobrze opowiedzianych historii, ale też zapytać co, dlaczego i jak sobie opowiadamy. Pytając o literaturę, padają pytania również o politykę i przemiany społeczne, stare problemy filozoficzne i nowe idee.

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (fot. Facebook/CK Zamek)

Koncerty, panele, pokazy

Festiwal jest platformą różnorodnych spotkań z publicznością: od klasycznych wieczorów autorskich i paneli dyskusyjnych, przez formy edukacyjne (wykłady, licealne lekcje i spotkania dla dzieci), po mniej formalne (oprowadzanie po literackich muralach Poznania czy śniadania z tłumaczami).

Nie zabraknie też koncertów, pokazów filmowych, wystawa, a całość zwieńczy gala, podczas której przyznana zostanie Poznańska Nagroda Literacka. Szczegóły na: ckzamek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *