„Czasami można zwariować”. Agnieszka Grochowska o pracy w Polsce i za granicą
15 lipca, 2019
44 prawdziwe historie powstańczej miłości sprzed 75 lat. Premiera „Miłości’44”
16 lipca, 2019

Miękkie podbrzusze większe niż przypakowane bicepsy. „Macho. Instrukcja obsługi”

Autorzy książki „Macho. Instrukcja obsługi” udowadniają, że miękkie podbrzusze macho jest znacznie większe niż jego przypakowane bicepsy (fot. mat. pras.)

Macho – podobno wszyscy go pożądają. Kobiety za nim szaleją, a mężczyźni chcą nim być. Tylko czy on jeszcze istnieje, a jeśli tak, to jak wygląda i czy ma się tak dobrze, jak przypuszczamy? Odpowiedzi na te pytania szukają znawcy tematu: seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski oraz „spowiednik mafii”, czyli autor serii „Masa o polskiej mafii”, Artur Górski. W książce „Macho. Instrukcja obsługi” dzielą się swoimi doświadczeniami w kontaktach z twardzielami i udowadniają, że miękkie podbrzusze macho jest znacznie większe niż jego przypakowane bicepsy.

Dla jednych to latynoski przystojniak z wąsem i złotym łańcuchem na szyi. Dla drugich, spuchnięty od sterydów paker z wygoloną głową, w obcisłej koszulce z napisem „Boss”. Mianownik zawsze jest ten sam: macho to facet silny, bezkompromisowy, wręcz brutalny, traktujący kobietę jak zabawkę, która musi spełnić jego zachcianki i usunąć się w cień. Bo macho jej nie kocha, on ją tylko używa.

A jednak na tym nieskalanym słabością wizerunku macho pojawiają się rysy. Czy rzeczywiście mężczyzna, który odgrywa rolę twardziela, jest tym, kim pragnie być? Czy macho nie jest jeszcze jedną oznaką słabości? Może za zasłoną siły i bezkompromisowości kryje się zakompleksiony chłopiec, który po prostu ma problemy z własną tożsamością i nie umie odnaleźć się w życiu?

(fot. mat. pras.)

O autorach

Andrzej Gryżewski, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), psycholog, certyfikowany edukator seksualny. Założyciel Gabinetu Psychoterapii Seksualnej „CBTseksuolog”. Wieloletni współpracownik prof. dr. hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Absolwent Wydziału Psychologii warszawskiej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w zakresie seksuologii klinicznej i sądowej. Aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji seksuologicznych. Ukończył pięcioletni kurs podyplomowych studiów Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) z elementami terapii psychodynamicznej pod kierownictwem prof. dr. hab. Andrzeja Kokoszki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Specjalizuje się w uzależnieniu od seksu (pornografii, płatnego seksu).

W 2018 roku ukazała się rozmowa Andrzeja Gryżewskiego i Przemysława Pilarskiego „Sztuka obsługi penisa”, która na wiele miesięcy podbiła listy bestsellerów. Od 2019 roku książka podbija rynek literatury rosyjskiej.

Artur Górski, reporter, dziennikarz śledczy, korespondent wojenny, autor bestsellerowej serii „Masa o polskiej mafii”, nagrodzony Bestselerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu. Jego doświadczenia, zebrane podczas wojen na Bałkanach, zaowocowały dwoma powieściami opartymi na wydarzeniach autentycznych: „Gucci boys” oraz „Syn zgwałconej”. W 2017 roku udało mu się doprowadzić do spotkania nieprzejednanych wrogów: Moniki Banasiak i Jarosława Sokołowskiego. Tak powstała rozmowa „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”. Banasiak była także bohaterką kolejnej książki Górskiego – „Słowikowa o więzieniach dla kobiet”. W 2018 roku autor nawiązał współpracę z najsłynniejszym polskim policjantem przykrywkowym Janem Fabiańczykiem, czego efektem był tom „Majami. Zły pies”.

Górski specjalizuje się również w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych. W 2014 roku wydał bestsellerową książkę „Pięść Dawida” o instytucjach wywiadowczych oraz oddziałach szturmowych Izraela, w której jednym z jego rozmówców był szef wyszkolenia Mossadu. Nieco wcześniej ukazała się pozycja „Świat tajnych służb”. W 2019 wydał książkę „Ruska mafia”, do której na szczerą rozmowę namówił jednego z czołowych ludzi wschodniej mafii w Polsce lat 90. XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *