Historia największej skandalistki Kościoła katolickiego. Film „Benedetta” w kinach
7 stycznia, 2022
Ciąg wydarzeń, których nie da się zatrzymać. Film „Magdalena” już na ekranach kin
7 stycznia, 2022

Kultowa komedia powraca. Film „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4” już w kinach

W czwartej części serii pojawią się nowi bohaterowie (fot. Karina Szymczuk)

Dalsze losy bohaterów doskonale znanych z poprzednich części, jak i nowych, brawurowo wkraczających w świat rodzin Zawadów i Wolańskich. Tak będzie w skrócie wyglądać czwarta odsłona kultowej serii komedii – zatytułowana „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”. Widzowie mogą spodziewać się nieco rozbudowanego wątku filmowej pary, która zyskała sympatię, czyli Marlenki (Katarzyna Skrzynecka) i Piotrusia (Maciej Zakościelny). Dołącza do nich barwna postać mamusi… – Nie od razu było wiadomo, kto zagra mamę Marlenki. Mieliśmy casting do tej postaci. Gdy przyszła Dorota Stalińska i zrobiła szpagat na zdjęciach próbnych, to nas oczarowała. Wiedzieliśmy, że tylko ona idealnie się do tego nadaje – mówi Ilona Łepkowska, która – tak jak przy wszystkich poprzednich częściach – odpowiada za scenariusz filmu. Film wyreżyserowała Anna Wieczur, a komedia to produkcja MTL Maxfilm.

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach.

Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata…

(fot. Karina Szymczuk)

Obsada i twórcy filmu

W obsadzie czwartej części „Kogla Mogla” ponownie znaleźli się: Nikodem Rozbicki (Marcin), Aleksandra Hamkało (Agnieszka), Grażyna Błęcka-Kolska (Kasia), Ewa Kasprzyk (Wolańska), Zdzisław Wardejn (Wolański), Katarzyna Skrzynecka (Marlenka), Maciej Zakościelny (Piotruś), Anna Mucha (Bożenka), Katarzyna Łaniewska (Solska), Paweł Nowisz (Goździk), Małgorzata Rożniatowska (Goździkowa), Wiktor Zborowski (starosta), Joanna Jarmołowicz (policjantka), Wojciech Solarz (policjant) i Mayu Gralińska – Sakai (Mary). Dołączyli do nich m.in.: Dorota Stalińska (mama Marlenki), Marian Opania (Leopold Kapusta) oraz Karol Strasburger (Kazimierz Janik).

Za zdjęcia odpowiadał Jan Cybis, za scenografię – Katarzyna Piąstka, za montaż – Marceli Majer, za kostiumy – Anna Męczyńska, za charakteryzację – Janina Dybowska-Person, za muzykę – Atanas Valkov i Krzysztof A. Janczak, a za dźwięk – Adam Szmit, Kacper Habisiak i Marcin Kasiński. Producentami filmu są: Tadeusz Lampka i Ilona Łepkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *