„Zielone światła”. Zmieniające życie wspomnienia, które zainspirowały miliony
23 czerwca, 2022
Elektryzujący portret współczesnych kochanków. Film „Paryż, 13. dzielnica” w kinach
24 czerwca, 2022

Jedno spotkanie, które odmienia całe życie. Film „Księgarnia w Paryżu” już w kinach

Film „Księgarnia w Paryżu” powstał w koprodukcji włosko-francuskiej (fot. mat. pras.)

Ta poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto („Opowieści z Narnii”, „Sprzedawca marzeń”, „Wielki błękit”), który wciela się też w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo („Małe szczęścia”, „Słodkich snów”) nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Artysta”. Film „Księgarnia w Paryżu” powstał w koprodukcji włosko-francuskiej. Patronat nad jego premierą kinową w Polsce objął m.in. portal Kultura wokół Nas.

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka.

Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *