Zapomniany, choć jego wynalazki zmieniły świat. Autobiografia „Przygody matematyka”
14 kwietnia, 2021
Długo oczekiwana pełna biografia emerytowanego papieża. „Benedykt XVI. Życie”
16 kwietnia, 2021

Jedni chcą żyć, a nie mogą – inni nie chcą, a muszą. Premiera kryminału „Utraceni”

Książka „Utraceni” Marcela Mossa to nowa seria kryminalna autora „Wszyscy muszą zginąć” (fot. mat. pras.)

Igi i Sandra, którzy kilka lat wcześniej sami utracili ukochane osoby, zostają zmuszeni do skonfrontowania się z własną przeszłością i stopniowo odkrywają przerażającą prawdę. Ta okazuje się zaś gorsza niż największe kłamstwo… Czy wiedzieliście, że około 30 proc. zaginionych odnajduje się w ciągu pierwszych 24 godzin, zaś ponad połowa w ciągu 48 godzin? Średnio w Polsce na trzy zaginione osoby jedna jest niepełnoletnia. 5 proc. zaginionych w Polsce dzieci nie udaje się odnaleźć. Książka „Utraceni” Marcela Mossa to nowa seria kryminalna autora „Wszyscy muszą zginąć”.

W tajemniczych okolicznościach znika syn kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Mężczyzna podejrzewa, że zaginięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Gdy policyjne śledztwo nie przynosi efektów, zrozpaczony mężczyzna prosi o pomoc Agencję Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO”. Jej właściciel, Ignacy „Igi” Sznyder, razem ze skompromitowaną dziennikarką śledczą Sandrą Milton próbują ustalić przyczynę zniknięcia 24-letniego Ziemowita.

„Utraceni” to przejmująca opowieść, w której autor kładzie nacisk na problem zaginięć. Co czują bliscy znikających osób? Czy polska policja potrafi skutecznie prowadzić tego typu sprawy? I najważniejsze: czy takim dramatom można zapobiegać? Marcel Moss za sprawą intrygującej historii przemycił ważne społecznie kwestie, których nie sposób przemilczeć – zauważa Katarzyna Gurmińska z Wprost.pl.

(fot. mat. pras.)

O autorze

Marcel Moss to jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów w Polsce. Jego książki podbiły listy bestsellerów i sprowokowały czytelników i internautów do gorących dyskusji na ważne tematy społeczne, takie jak przemoc fizyczna i psychiczna, „hejt” w Internecie, czy depresja i samobójstwa wśród nastolatków.

Nakład jego książek po roku od debiutu przekroczył 150 tysięcy egzemplarzy. 

2 Komentarze

  1. zaczytanalala pisze:

    Niesamowicie wciągająca książka! Jestem pod dużym wrażeniem kunsztu pisarskiego autora 🙂

  2. zaczytanalala pisze:

    Świetna książka, od której nie można się oderwać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *