Jakie tajemnice kryją przed nami najbliżsi? Nowy thriller psychologiczny „Wyrwa”
6 maja, 2020
Wielka uczta z filmami dokumentalnymi online. Czas na Docs Against Isolation
8 maja, 2020

Historia skandalu, który może się wydarzyć wszędzie. Film „Asystentka” już na VOD

Poznaj jej historię zanim to ty powiesz #MeToo (fot. mat. pras.)

W 2017 roku opinią publiczną wstrząsnęła seria zarzutów o napaść seksualną, która odsłoniła brutalną prawdę o przemyśle rozrywkowym i sprawiła, że potężni i bezkarni do tej pory drapieżcy zostali zmuszeni do szukania schronienia. Kiedy kolejne odważne kobiety zaczęły opowiadać swoje historie, Kitty Green zrozumiała, że ma przed sobą temat swojego pierwszego filmu fabularnego. Nie chciała jednak opowiadać o przestępstwach jednej osoby. Jej celem było przedstawić zakorzeniony system, który na takie czyny pozwala. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, „Asystentka” opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości.

Jane niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia. Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu #MeToo ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić nie tylko marzeń.

Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?” Fabuła  „Asystentki” została  osadzona w świecie  produkcji  filmowej   i telewizyjnej, ale równie dobrze mogłaby mieć miejsce w hierarchii biurowej każdej firmy.

(fot. mat. pras.)

Akt oskarżenia w imieniu…

Laureatka Nagrody Emmy za rolę w serialu „Ozark”, Julia Garner tworzy przejmującą kreację. Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach. „Asystentka” to też akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo.

Film jest już dostępny na platformach VOD: ipla, vod.pl, Orange, VECTRA,  NC+GO, UPC Polska,  Play Now i CHILI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *