Czarna komedia z Agnieszką Grochowską w roli głównej. „Moja cudowna Wanda” w kinach
13 sierpnia, 2021
„Tak daleko, tak blisko…”. 17. edycja festiwalu muzycznego „Chopin i jego Europa”
14 sierpnia, 2021

Film o rodzinie, w której każdy wystawiany jest na próbę. „Czarna owca” w kinach

„Czarna owca” ma widzów rozbawić i jednocześnie wzruszyć (fot. Jarosław Sosiński/TVN)

Czasem jedno słowo niesie za sobą lawinę konsekwencji, jedna decyzja jest w stanie zaważyć na dalszym losie całej rodziny… Ale zmiany nie muszą być złe. „Czarna owca” to słodko-gorzka opowieść o współczesnej rodzinie, w której każdy ma czegoś dość. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak im się wydaje… Czy członkowie rodziny odnajdą swoje szczęście? Obraz w reżyserii Aleksandra Pietrzaka to film o więzach, których nie można przerwać. W zabawny sposób odpowiada na ważne pytania dotyczące relacji rodzinnych i dojrzewania do zmian. „Uważam, że komediodramat to najtrudniejszy gatunek. Mnie po prostu kręcą emocje i jeżeli widz ma zapłacić za bilet do kina, to chcę, żeby za jego cenę coś przeżył” – opowiada o swoim filmie reżyser. W rolach głównych występują m.in. Magdalena Popławska, Arkadiusz Jakubik i Włodzimierz Press.

W filmie oprócz cenionych aktorów o ugruntowanej pozycji na rynku pojawiają się utalentowani przedstawiciele młodego pokolenia. W rolę Tomka, popularnego youtubera, wcielił się Kamil Szeptycki. To właśnie z jego perspektywy przedstawione są losy rodziny Gruzów, swoimi komentarzami celnie puentuje ważne rodzinne wydarzenia. Na ekranie pojawi się kilka twarzy znanych fanom YouTube’a i Instagrama, m.in. Cyber Marian, Danny Ferreri, Dziki Trener, Martyna Pysia czy Kinga Sawczuk.

To drugi fabularny film reżysera. Poprzednia produkcja, „Juliusz” w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni walczyła o Złote Lwy. „Czarna owca” była przedpremierowo prezentowana podczas Ińskiego Lata Filmowego oraz Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Z kolei we wrześniu zostanie pokazana w konkursie Polskich Filmów Pełnometrażowych Mastercard Off Camera w Krakowie. Pokazom filmu będą towarzyszyły spotkania z twórcami.

(fot. Jarosław Sosiński/TVN)

Twórcy o filmie

– Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to – mam nadzieję – da nam „Czarna owca” – podkreśla reżyser Aleksander Pietrzak.

– To uniwersalna historia o drodze do dojrzałości, w której każdy z nas może się odnaleźć. W zabawny sposób pokazuje różnice międzypokoleniowe, problemy wynikające z braku komunikacji, obawy przed ukazaniem swoich prawdziwych uczuć. Interesowało nas pokazanie prawdy o rodzinie i różnych momentów w życiu małej społeczności. Śmiesznych, czasem smutnych i strasznych. Po trudnym doświadczeniu, które dzieliliśmy przez ostatni rok, mamy świadomość, że każdy człowiek teraz jest spragniony pozytywnych emocji – dodaje producentka Anna Waśniewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *