„Warszawskie dzieci ’44”. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie
13 sierpnia, 2021
Film o rodzinie, w której każdy wystawiany jest na próbę. „Czarna owca” w kinach
13 sierpnia, 2021

Czarna komedia z Agnieszką Grochowską w roli głównej. „Moja cudowna Wanda” w kinach

To szwajcarski komediodramat z Agnieszką Grochowską i Cezarym Pazurą (fot. mat. pras.)

To słodko-gorzka opowieść o relacjach rodzinnych, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest tu miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle. Szwajcarska czarna komedia „Moja cudowna Wanda” to także film o kobietach i stworzony niemalże w 100 procentach przez kobiety (reżyseria, scenariusz, zdjęcia, scenografia, montaż, kostiumy). W roli głównej występuje Agnieszka Grochowska, której partnerują: Marthe Keller, Birgit Minichmayr oraz Agata Rzeszewska. W rolę ojca filmowej Wandy wcielił się Cezary Pazura.

Szwajcarska produkcja to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji. Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda – w tej roli Agnieszka Grochowska.

Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię.

Fabuła filmu

Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia.

Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi – są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *