Film o rodzinie, w której każdy wystawiany jest na próbę. „Czarna owca” w kinach
13 sierpnia, 2021
20 lat od ataku na WTC i Pentagon. „11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat”
16 sierpnia, 2021

„Tak daleko, tak blisko…”. 17. edycja festiwalu muzycznego „Chopin i jego Europa”

Festiwal muzyczny „Chopin i jego Europa” potrwa 18 dni (fot. mat. pras.)

34 koncerty, w tym symfonika, opery, kameralistyka, jazz, a także recitale znalazły się w programie 17. edycji Festiwalu „Chopin i jego Europa”. Oprócz twórczości patrona – zabrzmią arcydzieła m.in. Pękiela, Lipińskiego, Wańskiego, Gołąbka, Gesualda, Bacha, Zelenki, Beethovena, Berlioza, Rossiniego, Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Rachmaninowa, Liszta, ale również Szymanowskiego, Lutosławskiego, Strawińskiego oraz Weinberga i Koczalskiego. Koncerty odbędą się od 14 do 31 sierpnia w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, na Zamku Królewskim i w Bazylice św. Krzyża.

Festiwal otworzyło „Verbum nobile” Stanisława Moniuszki, które pod batutą Fabio Biondiego po raz pierwszy zabrzmiało na instrumentach historycznych. To kontynuacja jednego z najważniejszych projektów koncertowych i fonograficznych Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, obejmującego wykonanie i utrwalenie na płytach zarówno oper, pieśni, jak i mniej znanych dzieł tego kompozytora.

Prawie wszystkie koncerty festiwalowe (za wyjątkiem koncertu 21.08 o godz. 21:00 i koncertów w Bazylice św. Krzyża) dostępne będą w bezpłatnym streamingu na kanale Youtube Instytutu (www.youtube.com/chopininstitute). Wiele koncertów wysłuchać też będzie można w transmisji radiowej, na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. 17. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”, który opatrzony został podtytułem „Tak daleko, tak blisko…”, potrwa do końca sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *