Najbardziej romantyczna komedia tego lata. „Czego życzy sobie kobieta” w kinach
13 lipca, 2018
Kayah, Brodka, Mrozu czy Nosowska. Plejada artystów na New Pop Festivalu
14 lipca, 2018

Czym są niepodległość, wolność, bunt? 8. edycja Transatlantyk Festivalu w Łodzi

To już 8. edycja Transatlantyk Festival w Łodzi (fot. mat. pras.)

Ponad 200 filmów z 60 krajów świata, z czego aż 50 pokazanych po raz pierwszy w Polsce. Do tego spotkania ze znakomitymi twórcami kina i muzyki. Tak zapowiada się 8. edycja Transatlantyk Festivalu, który odbywa się w Łodzi. Pokazom podczas ośmiu dni towarzyszyć będzie szereg wydarzeń muzycznych, warsztatów, wykładów oraz debat. Hasłem tegorocznego Transatlantyku jest Niepodległość dziś/Independance Now.

W związku z tym motywami, które będzie można odnaleźć w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach będą niepodległość, wolność i bunt. Festiwal otworzy film prosto z Cannes, czyli „Nasze zmagania” („Nos batailles”, reż. Guillaume Senez), gdzie prezentowany był w sekcji Semaine de la Critique.  Film opowiada historię Oliviera, który z pełnoetatowego pracownika zamienia się w pełnoetatowego pana domu, kiedy zostaje opuszczony przez partnerkę i sam musi zająć się dwójką małych dzieci.

Gala Otwarcia w przestrzeni EC1 Łódź – Miasto Kultury będzie łączyła muzykę i film. Gościem specjalnym wieczoru będzie m.in. The Whoop Group, grupa żywiołowych saksofonistów. Każdy z członków zespołu jest laureatem wielu prestiżowych konkursów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *