Sukces w świecie mężczyzn. Mistrzyni śląskiego pejzażu na wystawie we Wrocławiu
12 lipca, 2018
Czym są niepodległość, wolność, bunt? 8. edycja Transatlantyk Festivalu w Łodzi
13 lipca, 2018

Najbardziej romantyczna komedia tego lata. „Czego życzy sobie kobieta” w kinach

Sharon Stone gra główną rolę w komedii „Czego życzy sobie kobieta” (fot. mat. pras.)

Nadchodzą kolejne urodziny, a wokół ciebie wciąż brak miłości? Może akurat w tym roku życie podaruje ci najpiękniejszą niespodziankę. „Czego życzy sobie kobieta” to wielki powrót niekwestionowanej gwiazdy wielkiego ekranu – Sharon Stone, znanej z filmu „Nagi instynkt” oraz zdobywczyni Złotego Globu za „Kasyno”. W nowej komedii romantycznej jako zagubiona w życiu i w miłości kobieta wciąż napotyka na nowe przeszkody. Udowadnia jednak, że zawsze można zmienić wszystko na lepsze i spełnić swoje marzenia.

Senna Burges jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami, to nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu.

Wszystko zmienia się, gdy w dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama, w tej roli Tony Goldwyn. Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. Kiedy spotkanie dobiega końca, oboje myślą, że już nigdy się nie zobaczą. Nic bardziej mylnego, bo dokładnie rok później, w dniu kolejnych urodzin Senny, ona i Adam wpadają na siebie ponownie. Czy tym razem im się uda? Życie, podobnie jak urodzinowe prezenty pełne jest niespodzianek.

Tony Goldwyn i Sharon Stone razem w filmie (fot. mat. pras.)

Obsada pełna gwiazd

Niezapomnianej Catherine Tramell z „Nagiego instynktu”, gwieździe „Broken Flowers” Jima Jarmusha oraz nominowanej do Oscara za rolę w „Kasynie” Martina Scorsese na wielkim ekranie partneruje tym razem znany z hitu „Uwierz w ducha” i popularnej serii „Niezgodna” – Tony Goldwyn. Oprócz tej dwójki także nagrodzona Oscarem i Złotym Globem Ellen Burstyn („Wiek Adeline”, „Requiem dla snu”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”) oraz Theo Hutchcraft, czyli lider przebojowej brytyjskiej grupy Hurts.

Wspaniała kariera Sharon Stone

Sharon Stone to gwiazda, którą znają wszyscy. Urodziła się w Meadville w stanie Pensylwiania. Ze względu na wysoki iloraz inteligencji (IQ 154) poszła do szkoły już w wieku 5 lat. W 1975 roku rozpoczęła karierę modelki, występując m.in. w reklamach Burger Kinga i Maybelline. Mimo, że modelingu nie wspomina zbyt dobrze, to jednak zarobione pieniądze pozwoliły jej rozwijać się w tym, o czym naprawdę marzyła, czyli aktorstwie.

Na ekrany kin młodziutka Sharon wtargnęła za sprawą filmu Woody’ego Allena „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”. Od tamtej pory zagrała w wielu produkcjach, ale prawdziwą popularność przyniosła jej dopiero rola Catherine Tramell  w „Nagim instynkcie” u boku Michaela Douglasa. Została za nią nominowana do Złotego Globu. Ma na swoim koncie aż trzy nominacje do tej nagrody, ale udało się ją zdobyć dopiero za udział w „Kasynie” Martina Scorsese. Rola Ginger McKenny przyniosła jej także nominację do Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

(fot. mat. pras.)

Role u boku gwiazd Hollywood

Sharon Stone nie zawodzi także w kreacjach serialowych, o czym świadczy Nagroda Emmy za gościnny występ w „Kancelarii adwokackiej”, serialu stworzonym przez Davida E. Kelly’ego, twórcy „Wielkich kłamstewek” czy „Ally McBeal”. Wielokrotnie w swojej karierze występowała u boku wielkich nazwisk Hollywood, choćby w „Broken Flowers” z Billem Murrey’em, „Pamięci absolutnej” i „Bohaterze ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem, „Nico – ponad prawem” ze Stevenem Seagalem, „Specjaliście” z Sylvestrem Stallone czy filmie „Kula” z Dustinem Hoffmanem i Samuelem L. Jacksonem.  Oprócz tego, że debiutowała u Woody’ego Allena, po latach wystąpiła z nim w także filmie „Casanova po przejściach” razem z Johnem Turturro czy Sofią Vergarą.

Wciąż świeci pełnym blaskiem w Hollywood i wcale nie zwalnia tempa. Wspiera też Ruch Obrony Praw Człowieka i walczy o prawa mniejszości seksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *