Intymna podróż z ikoną muzyki pop. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna
25 marca, 2020
Historia sióstr, które na strychu ukrywały Żydów. Powieść „Światło ukryte w mroku”
29 marca, 2020

Ciężka praca, odwaga i poświęcenie. „Na sygnale. Z życia ratownika medycznego”

„Na sygnale. Z życia ratownika medycznego” to niezwykła, bo prawdziwa historia (fot. pixabay.com)

Na chodniku leży nastolatek, wykrwawiający się z rany kłutej. Zrozpaczona i zszokowana matka patrzy oniemiała, jak jej córka przechodzi bardzo silny atak astmy. Młody mężczyzna rzuca się pod pociąg w Sylwestra o północy. Niewielu ludzi wyobraża sobie życie w świecie, w którym takie sytuacje należą do codzienności. Dla ratowniczki medycznej Lysy Walder te i tysiące innych wezwań są częścią jej pracy. Często widzi ona tragedie, przerażenie i stratę. Jest świadkiem wszystkich skutków dzwonienia pod numer 112, do największego i najbardziej zapracowanego serwisu pogotowia ratunkowego na świecie. W książce „Na sygnale. Z życia ratownika medycznego” opowiada historie kryjące się za wyjącymi syrenami i migoczącymi niebieskimi światłami karetek.

„Jest to ciężka praca. Ratownicy radzą sobie ze strachem, bólem, szokiem, śmiercią i zachowaniem wymykającym się spod kontroli. Często kładą na szali własne życie. Upierają się, że nie są bohaterami. Ale dla wielu z nas właśnie nimi są. Wiele osób nie potrafi rozpoznać, że ktoś nie żyje. W telewizji lub w filmach śmierć jest zawsze gwałtowna i skądś musi polać się krew. Fikcyjna śmierć zawsze jest dramatyczna. A w rzeczywistości większość trupów wygląda tak samo jak za życia. Bardzo spokojnie” – pisze autorka książki.

Lysa Walder jest pielęgniarką na ostrym dyżurze i ratowniczką medyczną od ponad 15 lat. Pierwszy raz zdradza, jak to naprawdę jest mieć pracę, w której nieustannie staje się twarzą w twarz ze śmiercią i przeznaczeniem. Opisane przez nią historie są fascynują i przyprawiające o dreszcze, a opowiadają o gwałtownie przerwanych życiach, złamanych sercach, ale także o nadziei. Ta prawdziwa historia z życia ratowniczki medycznej wyzwala emocje, jakich nie dostarczy najlepszy serial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *