„Czerwony książę”. Timothy Snyder odkrywa tajemnice Wilhelma von Habsburga
29 lipca, 2020
Jeszcze nie wiesz co to zły dzień. Thriller „Nieobliczalny” już na ekranach kin
31 lipca, 2020

Barwne i zaskakujące po latach. „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach”

Władysław Kozakiewicz zdobył złoty medal w skoku o tyczce 30 lipca 1980 roku w Moskwie (fot. rarehistoricalphotos.com)

To odważni, wytrwali i nieprzewidywalni sportowcy. Nie mieszkają na Olimpie, ale obok nas. Znamy ich twarze z telewizji. Gdy stają na linii startu, cała Polska wstrzymuje oddech z emocji, ale oni zachowują olimpijski spokój. Mimo przełożenia letnich igrzysk olimpijskich w Tokio, data premiery tej książki, o polskich herosach – olimpijkach i olimpijczykach, pozostała bez zmian. To dwadzieścia fantastycznych historii – opowieści, głównie skierowane do dzieci, ale przecież dzieckiem-czytelnikiem jest się w każdym wieku.

O wyniku mogą zadecydować niewygodne buty, podmuch wiatru albo… warkocz, o którym później dyskutuje cała Polska, jak miało to miejsce w przypadku Elżbiety Krzesińskiej. Za każdym medalem kryje się inna, niezwykła historia. Warto zaufać tym herosom, tak jak Jerzy Kulej bronił się przed prawymi sierpowymi przeciwników.

Z okładki, którą zilustrował Matteo Ciompallini, piłeczkę odbija Natalia Partyka. Historie wszystkich – których z braku miejsca nie sposób tu wymienić – z polotem i żyłką sportowego zacięcia opisał Adam Szczepański. Niech teraz inni poznają barwne i zaskakujące opowieści legendarnych polskich olimpijek i olimpijczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *