Fantastyczne wzloty, ale i trudne upadki. Autobiografia „Otylia. Moja historia”
13 grudnia, 2019
Diametralnie różni, a mają wpływ na siebie i Kościół. Książka i film „Dwóch papieży”
13 grudnia, 2019

Walka o marzenia na przekór przeciwnościom losu. Film „Serce do walki” w kinach

Film „Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego (fot. mat. pras.)

W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, ale najtrudniejsze bitwy toczy się z samym sobą. Tu początek ma sukces albo porażka. Zwycięstwo, braterska przyjaźń, miłość oraz szansa, która może odmienić całe życie. O tym każdy marzy, ale jakim kosztem musiały by być spełnione te marzenia? I tak naprawdę czy w ogóle warto? Film „Serce do walki” to pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego na międzynarodowych festiwalach reżysera i aktora Kacpra Anuszewskiego. W głównej roli kickbokser Łukasz Wabnic, któremu na ekranie partnerują m.in. Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, Łukasz Nowicki, Mieczysław Hryniewicz, Grzegorz Kowalczyk, Monika Dryl, Michał Milowicz i Dariusz Jakubowski.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi, zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko.

Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

(fot. mat. pras.)

Emocjonujące walki pod okiem zawodowców

– W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność – mówi Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta. Jest on twórcą filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in.  w Palm Springs, Las Vegas i Toronto.

Emocjonujące walki w obrazie „Serce do walki” zostały przeprowadzone pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka, uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku oraz Jerzego Wrońskiego, znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film powstał pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *