„Potwierdzenie jej wyjątkowego talentu”. Florence + The Machine z nową płytą
9 lipca, 2018
Sukces w świecie mężczyzn. Mistrzyni śląskiego pejzażu na wystawie we Wrocławiu
12 lipca, 2018

„To najcudowniejszy lekarz w historii”. Tajemnice ludzkiego ciała jasne jak nigdy

Książka Jamesa Hamblina „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić” (fot. mat. pras.)

Zawiłości anatomii i fizjologii wytłumaczone w przystępny sposób, obalone popularne mity dotyczące zdrowia oraz ujawnione marketingowe oszustwa firm produkujących suplementy i zdrową żywność. To wszystko i jeszcze więcej można znaleźć w książce lekarza, a zarazem dziennikarza Jamesa Hamblina, zatytułowanej „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić”.

Dlaczego drapanie się jest takie przyjemne? Ile godzin snu tak naprawdę nam potrzeba? Czy telefony komórkowe powodują raka? Dlaczego nie istnieje viagra dla kobiet? I wreszcie czy obcisłe spodnie mogą zabić? Odpowiedzi na te i inne pytania podane w przystępny, zabawny i wciągający sposób znaleźć można w publikacji Hamblina. W końcu odpowiada on także na pytanie: „Na czym polega uzdrawiająca moc śmiechu?”.

– Jeśli chcesz zrozumieć dziwne zasady działania ludzkiego ciała i poznać przyszłość medycyny, musisz przeczytać tę błyskotliwą książkę – podkreśla Siddhartha Mukherjee, autor „Cesarza wszech chorób. Biografii raka”. – Ta książka odpowiada na wszystkie pytania związane ze zdrowiem, jakie kiedykolwiek przyszły wam do głowy i na te, których nigdy sobie nie zadaliście, choć powinniście. Nawet jeśli nie obchodzi was wasze zdrowie, przeczytajcie, bo Hamblin pisze najśmieszniej na świecie – dodaje Walter Isaacson, autor biografii Steve’a Jobsa.

James Hamblin to zarazem lekarz, jak i dziennikarz (fot. jameshamblin.com)

O autorze

James Hamblin od 2014 roku przygotuje dla prestiżowego pisma „The Atlantic” cykl filmów i artykułów, w których odpowiada na pytania związane ze zdrowiem. Był nominowany do Webby, prestiżowej nagrody dla twórców internetowych, magazyn „Time” zachęcał do obserwowania jego konta na Twitterze, a BuzzzFeed okrzyknęło go „najcudowniejszym lekarzem w historii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *