Uczą, inspirują, a nawet gorszą. Niezwykłe kobiety z Biblii w „Salonie piękności”
1 czerwca, 2019
„Okrągły stół” 30 lat później. Wszystkie tajemnice rozmów obozu władzy z opozycją
4 czerwca, 2019

„Plaże inwazji w Normandii”. Historyczne miejsca widziane po 75 latach

„Plaże inwazji w Normandii” to niezwykły przewodnik po historycznych miejscach normandzkiego wybrzeża (fot. wikipedia.org)

To wzbogacona o ciekawe i mało znane historie podróż w czasie i przestrzeni. Pozwoli ona w pełnej mierze odkryć piękno krajobrazu i intrygujące wątki przeszłości tego regionu. „Plaże inwazji w Normandii. Pejzaż i historia” autorstwa Andrzeja Łapińskiego to więc znacznie więcej niż zwykły przewodnik turystyczny po tej nadmorskiej krainie. To obowiązkowa lektura zarówno dla tych, którzy wybrali Normandię za cel swojej turystycznej przygody, jak i tych, których interesuje przebieg jednego z najważniejszych wydarzeń w historii II wojny światowej.

6 czerwca 1944 roku Normandia stała się areną walk na niespotykaną dotąd skalę, które rozstrzygnęły losy i przyszłość Europy. To tam rozpoczęła się operacja Overlord, czyli niemal trzymiesięczna aliancka inwazja we Francji, która dała początek działaniom wojennym na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej.

Aliancki desant to przedsięwzięcie imponujące, ale również teraz, dziesięciolecia po inwazji armii sprzymierzonych, pamięć o tamtych dniach warta jest przypomnienia i utrwalenia. Przy okazji autor stwarza okazję do poznania losów ludzi, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w wolnym świecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *