„Jest w niej coś więcej niż tylko pusta rozrywka”. AJ Finn w ogniu pytań [WYWIAD]
18 czerwca, 2018
Jego raporty czytali Churchill, Hitler i Stalin. Polski James Bond w służbie wywiadom
19 czerwca, 2018

„Nienasycony” oszukał przeznaczenie. Nowa biografia Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski to kapitan polskiej kadry (fot. Facebook/rl9official)

Podczas mistrzostw świata w Rosji mija dokładnie dwanaście lat, od kiedy w Legii Warszawa orzekli, że Robert Lewandowski nie ma zdrowia do wielkiego futbolu. Jak to się stało, że wygrał z przeznaczeniem? Odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć w nowym, zaktualizowanym wydaniu biografii piłkarza, zatytułowanej „Nienasycony”, autorstwa Pawła Wilkowicza.

Dziennikarz ponownie porozmawiał z Robertem i Anną Lewandowskimi, gronem ich najbliższych współpracowników i przyjaciół oraz kolegami z boiska, by uzupełnić historię o wydarzenia z jego życia i kariery z ostatnich dwóch lat. Padają pytania, z jakimi problemami musiał się mierzyć podczas Euro 2016 czy jak przygotowywał się do mistrzostw świata w Rosji? Ponadto również o to, dlaczego w zakończył 10-letnią współpracę z dotychczasowym menedżerem Cezarym Kucharskim i kto go będzie dalej reprezentował, co bezpośrednio związane jest z przyszłością jego piłkarskiej kariery.

W książce nie brakuje też wątków prywatnych, takich jak np. jakimi rodzicami są Robert i Anna Lewandowscy oraz co w ich życiu zmieniły narodziny Klary.

(fot. mat. pras.)

Pytania o futbol

„Nienasycony” to również, a może przede wszystkim książka o obsesji strzelania goli, sukcesie i jego cenie. O napastniku, który nie chciał przyjąć do wiadomości, że historia taka, jak jego nie może się wydarzyć w polskim futbolu, czyli jak piłkarz z kraju, którego kluby od 20 lat nie są w stanie przebić do Ligi Mistrzów, został jednym z najskuteczniejszych strzelców w tych rozgrywkach. Padają też odpowiedzi o początku, czyli jak największy chuderlak w dziecięcych drużynach stał się gladiatorem?

Paweł WIlkowicz z Robertem Lewandowskim (fot. mat. pras.)

O autorze

Paweł Wilkowicz to dziennikarz Sport.pl. Od 2004 roku opisuje najważniejsze wydarzenia sportowe w Polsce i na świecie: igrzyska, mundiale i piłkarskie mistrzostwa Europy. Od ponad 10 lat jest przy wszystkich wydarzeniach ważnych dla polskiej reprezentacji piłkarskiej. Relacje dla Sport.pl z igrzysk w Soczi, mundialu w Brazylii oraz poruszający wywiad z Justyną Kowalczyk przyniosły mu 2. miejsce w plebiscycie na dziennikarza roku Grand Press 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *