Opowieść o Szerpach i współczesnym himalaizmie. „Ściana cieni” już w kinach
26 lutego, 2021
Powieść Virginii Woolf pierwszy raz w polskim teatrze. „Pani Dalloway” w Dramatycznym
26 lutego, 2021

Żyj, jakby jutra nie było. Nominowany do Złotych Globów film „Palm Springs” w kinach

„Palm Springs” to idealny wybór na powrót do kina po dłuższej przerwie (fot. mat. pras.)

„Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą. W rolach głównych Andy Samberg, gwiazda „Brooklyn 99” i „Saturday Night Live” oraz Cristin Milioti, znana z serialu „Fargo” czy „Jak poznałem waszą matkę”. Obraz stał się rewelacją festiwalu Sundance, która zachwyciła widzów i krytyków. Film, który jest debiutem amerykańskiego reżysera Maxa Barbakowa, już na samych pokazach przedpremierowych w Polsce zgromadził ponad 58 tysięcy widzów.

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Zaskakująca, nieszablonowa i podnosząca na duchu historia miłosna to współczesna i świeża interpretacja pomysłu na pętlę czasową i powtarzający się dzień, rodem z „Dnia świstaka”. Film nominowany jest do Złotych Globów w kategorii „Najlepszy film komediowy lub musical” oraz „Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu”. Zebrał też entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *