Narodziny zła odmalowane opowieściami zwykłych ludzi. „Wakacje w III Rzeszy”
30 lipca, 2019
Szczera spowiedź żołnierza legendarnego Kedywu AK. ,,Wojna nadejdzie jutro”
31 lipca, 2019

Życie, muzyka i historia AIDS. Poruszająca biografia Freddiego Mercury’ego

Freddie Mercury jednym gestem potrafił porwać cały stadion (fot. wikipedia.org)

Jego śmierć w wieku 45 lat w 1991 roku wstrząsnęła całym światem, a miliony jego fanów były w szoku, gdy dzień wcześniej artysta wyjawił w oświadczeniu, że zdiagnozowano u niego AIDS. Książka Matta Richardsa i Marka Langthorne’a – „Somebody to love”, odsłania nieznane i zaskakujące fakty z życia piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków. Ta wyjątkowa biografia rzuca nowe światło zarówno na ostatnie lata i śmierć muzyka, jak i historię AIDS. Podobnie jak twórczość Freddiego, ta opowieść na długo zapada w pamięć.

To jedna z największych legend w historii muzyki. Freddie Mercury jednym gestem potrafił porwać cały stadion. Nie wspominając już o jego genialnym wokalu… „Somebody to love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury’ego” to fascynująca opowieść, którą ponownie wkracza on na scenę.

Autorzy, Matt Richards i Mark Langthorne opisują jego drogę ku muzycznej sławie, która przeplata się z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, jaką jest AIDS, a która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *