Na pozór różni, a w gruncie rzeczy tacy sami. „Klub winowajców” w Teatrze WARSawy
22 sierpnia, 2019
Niebezpieczeństwo jest bliżej niż myślisz. „Sługi wojny” na ekranach kin
23 sierpnia, 2019

Zwyczajny człowiek o niezwyczajnych umiejętnościach. „Świat w ogniu” w kinach

Gerard Butler powraca jako agent Mike Banning (fot. mat. pras.)

Udało mu się obronić przed terrorystami Biały Dom, poradził sobie też z atakiem na Londyn. Gerard Butler powraca jako agent Mike Banning, który tym razem musi stawić czoła FBI i innym tajnym służbom, w walce o swoje dobre imię i życie prezydenta. Film „Świat w ogniu” to gwiazdorska obsada w zrealizowanej z rozmachem trzeciej odsłonie klasyka kina akcji. – Bardzo mnie ucieszyła możliwość powrotu do tej serii, by spróbować pokazać moją postać w zupełnie innym świetle – mówi Gerard Butler zapowiadając najbardziej osobistą ze wszystkich część z serii.

Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie, zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku.

O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning. Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec, unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

Gerald Butler i Morgan Freeman (fot. mat. pras.)

Gwiazdorska obsada

Aktor wyznaje, że od początku chciał, by seria skierowała się w rejony kina akcji z domieszką wiarygodnej psychologii postaci, w które łatwo uwierzyć. Dla Butlera, Mike Banning nigdy nie był jedynie wyidealizowanym twardzielem z hollywoodzkiego kina akcji, lecz zwyczajnym człowiekiem o niezwyczajnych umiejętnościach, który stał się najlepszym z możliwych wojowników, ale zapomniał o sobie. – Czułem, że nadszedł czas, by ujawnić widzom prawdziwe oblicze Mike’a Banninga, wyszkolonego zabójcy, który przestał rozpoznawać się w lustrze – twierdzi aktor.

Film reżyserujeRic Roman Waugh, twórca takich obrazów, jak: „Infiltrator” czy „Skazaniec”. W obsadzie znaleźli się, oczywiście Gerard Butler, znany z takich filmów, jak: „Olimp w ogniu”, „300”, „Prawo zemsty” czy „PS kocham Cię”. Ponadto Morgan Freeman, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, bo zagrał m.in. w „Iluzji”, „Last Vegas”, „Mrocznym Rycerzu” oraz „Olimpie w ogniu”. Partnerują im Nick Nolte („Książę przypływów”, „Olej Lorenza”, „Wojownik”, „Prywatne piekło”), Jada Pinkett Smith („Matrix”, „Złe mamuśki”, „Magic Mike XXL”, a także „Zakładnik”) oraz Tim Blake Nelson („Bracie, gdzie jesteś?”, „Ballada o Busterze Scruggsie” i „Syriana”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *