Filmy obsypane nagrodami. Czas na przegląd Nowego Kina Francuskiego
19 kwietnia, 2018
Filmy z akompaniamentem na żywo! 15. Święto Niemego Kina
19 kwietnia, 2018

Został kapitanem, by nie być kucharzem. Spowiedź Krzysztofa Baranowskiego

Krzysztof Baranowski i Beata Biały, współautorzy książki „Spowiedź kapitana” (fot. mat. pras.)

Żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz i jednocześnie jeden z najsłynniejszych Polaków. Dla wielu Krzysztof Baranowski to legenda i ucieleśnienie męskości, kiedyś nawet idol dla młodzieży. W rozmowie-rzece z Beatą Biały pokazuje inną twarz, dokonując bilansu pełnego przygód życia. Wreszcie ujawnia też cenę,  jaką musiał zapłacić on i jego rodzina. Odpowiedź w książce „Spowiedź kapitana”.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Przeżył w czasie swoich podróży setki niebezpiecznych przygód. Zawsze jednak dbał o swój wizerunek. Starał się panować nad medialnymi doniesieniami na temat swojego życia prywatnego, zwłaszcza od kiedy związał się z jedną z najatrakcyjniejszych prezenterek telewizyjnych – Bogumiłą Wander. Wszystko naokoło radzi, by porządkowali swoje życie, co też zaczerpnął ze swojej życiowej pasji. – W żeglarskim języku nazywa się to klar. Bywa, że linia jest splątana, a jej koniec postrzępiony, co nazywamy krowim ogonem. Zrób w swoim życiu klar i rozplącz zaplątane sprawy. Nie zostawiaj krowich ogonów – podkreśla Baranowski.

W życiu zasłynął też jako autor koncepcji i animator dwóch projektów budowy żaglowców: „Pogoria” i „Fryderyk Chopin”. 

Przyszłość niczym manewry na statku

„Kiedy zbliżam się do nieznanego portu, studiuję jak ten port wygląda, co w nim zobaczę, czego nie zobaczę, bo przysłoni wiatr, gdzie mogą być zagrożenia. Na podstawie tego planuję, jak ma wyglądać mój manewr, co powinienem zrobić, jakie procedury mogą mnie czekać. Otóż właśnie jestem na takim etapie, że zastanawiam się, jakie manewry powinienem wykonać, żeby być przygotowanym na różne sytuacje, które mogą się zdarzyć” – pisze w swojej książce.

Okładka książki „Spowiedź kapitana” (fot. mat. pras.)

Beata Biały to dziennikarka z 25-letnim doświadczeniem, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się wyłącznie rozmowami ze znanymi ludźmi. Jest psychologiem z wykształcenia, na co dzień związana z miesięcznikiem „Twój Styl”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *