Kayah, Brodka, Mrozu czy Nosowska. Plejada artystów na New Pop Festivalu
14 lipca, 2018
„To ja byłem Vermeerem!”. Historia największego fałszerza wszech czasów powraca
14 lipca, 2018

Zmysłowy romans autorstwa Iana McEwana. „Na plaży Chesil” już na ekranach kin

W rolach głównych występują Billy Howle i Saoirse Ronan (fot. mat. pras.)

Podczas podróży poślubnej młoda para musi stawić czoła emocjom, które do tej pory przed sobą skrywali, a ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic nie będzie już takie samo. Obraz „Na plaży Chesil” powstał na podstawie książki i scenariusza Iana McEwana, autora powieści „Pokuta”. W filmie występują Billy Howle, znany z „Dunkierki” oraz trzykrotnie nominowana do Oscara – Saoirse Ronan, którą do tej roli wybrał sam autor. 

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, a on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. Edward żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Florence z kolei jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

To kolejny projekt spod pióra Iana McEwana, który w polskich kinach mogą obejrzeć nie tylko fani pisarza. Film „Na plaży Chesil” jest adaptacją nominowanej w 2007 roku do Nagrody Bookera powieści o tym samym tytule. Scenariusz, podobnie jak w przypadku „W imię dziecka”, napisał sam McEwan. Również dla odgrywającej główną rolę Saoirse Ronan to nie pierwsze spotkanie z tym autorem. Aktorka pojawiła się już wcześniej w innej adaptacji jego powieści – „Pokuta”.

Wraz z premierą kinową fani prozy Iana McEwana będą mogli znaleźć na półkach księgarni wznowienie z filmową okładką od wydawnictwa Albatros.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *