Nikomu nie ufamy tak bardzo jak im. „Strażacy. Tam, gdzie zaczyna się bohaterstwo”
31 października, 2018
„Piękna bomba oparta na książce Kapuścińskiego”. Film „Jeszcze dzień życia” na ekranach kin
2 listopada, 2018

Zamiana miejsc z własnym odbiciem w lustrze. Horror „Oblicze mroku” już w kinach

Filmem „Oblicze mroku” India Eisley podąża śladami swej matki Olivii Hussey (fot. mat. pras.)

Autor brutalnego serialu sensacyjnego „Fauda” z Jasonem Isaacsem i Mirą Sorvino powraca z horrorem „Oblicze mroku”. Bohaterką filmu, który wyszedł spod ręki Assafa Bernsteina, jest nieśmiała nastolatka Maria, która zamienia się ze swym żądnym przemocy odbiciem w lustrze. W tej roli India Eisley, córka Olivii Hussey, pamiętnej Julii z „Romea i Julii” Franco Zeffirellego.

Maria to wyalienowana licealistka, gnębiona i upokarzana przez rówieśników. Zdesperowana dziewczyna zwierza się własnemu odbiciu w lustrze. Okazuje się wkrótce, że jej bliźniaczy, wyrozumiały i okazujący wsparcie lustrzany obraz to w rzeczywistości bezwzględna i głodna przemocy Airam. Następuje zamiana miejsc, która doprowadza do nieoczekiwanych i przerażających zdarzeń. Czy Airam to osobna postać, czy inna twarz tracącej zmysły i coraz bardziej złaknionej zemsty Marii?

Sama India znana z filmu „Underworld: Przebudzenie”, swoje własne nastoletnie lata wspomina, że „jedynym momentem, gdy czuła się fajnym dzieciakiem w szkole, był ten, gdy jej tata odwoził ją na rowerze”. – Potem zamieniałam się w całkowicie niefajną dziewczynkę, która nigdy się nie odzywała – dodaje aktorka.

(fot. mat. pras.)

Matka i córka razem

India pierwsze kroki w aktorstwie stawiała u boku swej matki. Olivia Hussey zadebiutowała w wieku zaledwie 15 lat i za rolę w filmie „Romeo i Julia” otrzymała w 1969 roku Złoty Glob. Inne jej filmy to m.in. „Śmierć na Nilu” (1978), gdzie partnerowała Bette Davis i Peterowi Ustinovowi, miniserial „Jezus z Nazaretu”, kolejne dzieło Zeffirellego, czy „Przed sklepem jubilera” (1988). W 2003 roku wystąpiła w tytułowej roli w telewizyjnym filmie „Matka Teresa” i to właśnie wówczas 10-letnia India pojawiła się na planie filmowym. Dwa lata później obie, matka i córka, znalazły się w obsadzie horroru „Headspace”.

W 2015 raz jeszcze pojawiły się razem na ekranie w „Social Suicide”, thrillerze pokazującym, jak daleko potrafią posunąć się nastolatki, aby zyskać uwagę w mediach społecznościowych. Film luźno nawiązywał do „Romea i Julii”, przy czym tym razem to India była Julią, a Olivia wcieliła się w jej matkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *